Опубліковано: 23 Жовтня, 2021. Переглядів: 361


В українців конфіскують “євробляхи”: митники виписали штрафи на мільйони

На Закарпатті з початку 2021 року митники оформили 499 протоколів на “євробляхерів” через перевищення терміну ввезення або транзиту авто.

Загалом суд розглянув 270 справ і виніс рішення про конфіскацію 209 автомобілів на суму 9,5 млн грн.

Розмір штрафів складає 6,5 млн грн.

“За січень-вересень 2021 року інспектори склали 499 протоколів про порушення митного регламенту за перевищення тимчасового імпорту і транзиту транспортних засобів більш ніж на 30 днів на добу. Передбачають накладення штрафу в розмірі 170 тис. грн або конфіскацію автомобіля”, – йдеться в повідомленні митниці Закарпаття в Facebook.

Відзначимо, в Україні “євробляхери” можуть зіткнутися і з іншими труднощами. Вже після розмитнення частину “євроблях” вилучають під час експертизи в Сервісних центрах МВС (МРЕВ).

Справа в тому, що українці купували старі авто в ЄС навіть з пошкодженими VIN-кодами. Легалізувати такий автомобіль буде вкрай складно, в деяких випадках їх конфіскують, а проти власників відкривають кримінальні провадження.

За оцінками автоюриста Івана Казачука, хоча б один власник “євробляхи” щодня стикається з такою проблемою. VIN-код може пошкодитися не тільки через навмисні дії минулих власників авто, а й через корозію.

Які є варіанти вирішення проблеми?

У такій ситуації можна знайти дублювальні таблички або після рекомендації від фахівця очистити номер за допомогою спеціальних хімічних засобів. Якщо ж у Сервісному центрі вважають, що номер могли зробити нечитабельним, правоохоронці можуть почати кримінальне провадження, автомобіль конфіскують і якщо до того моменту вже заплатити за розмитнення, гроші не повернуть.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *