Опубліковано: 24 Листопада, 2023. Переглядів: 458


Мобілізація в Україні: пояснили, чи мають військові право силоміць забирати чоловіків до ТЦК

Представники ТЦК і СП не мають права силоміць затримувати громадян, але вони можуть виписати повістку людині, яка не надала документи для перевірки. Про це повідомив комендант Львівщини Тарас Грень в інтерв’ю телеканалу НТА.

Тарас Грень заявив, що в разі виникнення конфліктної ситуації між представниками ТЦК та СП та військовозобов’язаними потрібно викликати правоохоронців.

Зі слів коменданта, представники ТЦК та СП можуть виписати повістку особі, яка не надала документи для перевірки, але не затримувати особу.

«Уповноважені особи ТЦК не мають функцій щодо затримання особи, притягнення до адміністративної відповідальності. В їхніх повноваженнях — складати протокол про адміністративні порушення», — сказав Тарас Грень.

Він підкреслив, що при виникненні конфліктних ситуацій варто викликати правоохоронні органи, які повинні сформувати ті чи інші документи, протоколи та реагувати відповідно до законодавства.

Крім цього, він уточнив, що керівництво поліції області повинно розповісти, як повинна діяти поліція, прибувши за таким викликом.

Тарас Грень зазначив, що у Львівській області військовозобов’язані громадяни віком від 18 до 60 років повинні мати при собі військово-облікові документи та посвідчення особи. Натомість представники ТЦК та СП можуть перевіряти наявність цих документів та робити звірку даних. Проте військовослужбовці ТЦК не мають права силоміць затримувати громадян.

Нагадаємо, що недавно у Львові спалахнув скандал — люди у військовій формі дозволили собі застосовувати силу до цивільних осіб – штовхати жінку, вибивати в неї з рук телефон, а чоловіка забирати в авто. За цим фактом, як зазначив комендант Тарас Грень проводиться службове розслідування.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *