Опубліковано: 24 Листопада, 2023. Переглядів: 222


Названо збитки України від повітряних тривог: сума шокує

Минулого року збитки від тривог в Україні складали 7 млрд грн на день.  Якщо рахувати збитки у прив’язці до ВВП – вони постійно збільшуються. Про це у повідомив голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев у Telegram.

“Але тут треба враховувати номінально зростаюче ВВП – за оцінками НБУ, ВВП цього року становитиме 6,63 трлн гривень.

Якщо припустити, що під час тривоги зупиняється половина економіки, збитки за чисту добу тривоги, умовно становитимуть – 9 мільярдів гривень (у 2022 році – 7 мільярдів гривень)”, – зазначає Данило Гетманцев.

Він зазначив, що це приблизний розрахунок.

“Він може змінюватися по регіонах. На такий розрахунок впливає те, що значна частина тривог припадає на нічний час. Все ж таки оцінити орієнтовний масштаб втрат у валовій доданій вартості можливо”, – зазначив Гетманцев.

Останні 4 тижні тривалість повітряних тривог становила:

Київський регіон – 2,5 доби
Дніпровщина – 5 діб
Харківщина – 5 діб
Львівщина – 1 добу

“Всі податки по зведеному бюджету (разом з ЄСВ) займають близько третини ВВП (у 2022 році – 34% ВВП). Тому, якщо говорити про податки, то втрати від зупинення економічної діяльності для бюджету складають – 3 млрд на добу вимушеного простою”, – пояснив Гетманцев.

Він пояснив, що якщо взяти мінімальну сумарну тривалість тривог у 2 доби на місяць, втрати зведеного бюджету і пенсійного фонду можуть сягати – 6 млрд гривень на місяць.

Це значна сума. Для розуміння планове фінансування:

– дошкільної освіти – це 4,4 млрд грн/місяць
– середньої освіти – 13 млрд грн/місяць
– програми медичних гарантій – 14 млрд грн/місяць.

“Тривоги – це питання безпеки та людських життів, а вже потім – збитків. Українці на другому році війни навчились самі для себе класифікувати небезпеку, виставляючи умовні маркери. Але очевидно, що ризики реальні і “тренувальний” політ МіГ-31К може закінчитися пуском ракет”, – наголошує Гетманцев.

Станом на сьогодні питання затяжних тривог вирішується. З дотриманням всих правил безпеки та з урахуванням зменшення збитків.

“Є доручення президента, адресоване Міноборони, Генштабу, Уряду. Впевнений, що з врахуванням посилення нашої ППО певне практичне рішення щодо затяжних тривог буде знайдено. Мінімізувати збитки і при цьому убезпечити українців – ось те завдання, яке нині вирішується”, – підкреслив Данило Гетманцев.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading...