У селі Сільце Берегівського району священники і парафіяни УГКЦ на Благовіщення, 7 квітня, палили хрест.
Подія викликала обурення у соцмережах. Як це пояснили священники УГКЦ та чи існує така традиція — читайте у матеріалі Суспільного.
Що сталося
Спалювання хреста відбулося 7 квітня на свято Благовіщення. Священники і парафіяни пройшли хресною ходою на гору, де й знаходився хрест. Наразі фото палаючого хреста видалили.
Користувачі в мережі обурилися таким обрядом і назвали його “актом вандалізму”.
“На Закарпатті греко-католицькі священники разом із парафіянами спалили Хрест!Духовна деградація на обличчя!” — написав у Facebook священник Костянтин Маслов.
“Мені особисто нагадує язичницький обряд спалювання якогось опудала. Хто крім ворогів Христа, може собі дозволити таке робити? В якому Євангелії хреста дорога закінчується так?!?” — написала Світлана Довбнич у Facebook.
Що кажуть священники
“Вже багато років поспіль, у великий піст, у нашому селі проходить хресна дорога, на яку приходять не тільки вірні з нашого села, а із навколишніх сіл. Вкінці цієї хресної дороги стоїть металевий Хрест, у який вставляються факели і запалюються”, — повідомили на сторінці Свято-Покровської парафії с. Сільце у Facebook.
За інформацією парафії, хрест не може згоріти, оскільки він залізний. В цій парафії традиція існує вже близько 12 років.
“Як знає кожний християнин, через Хрест були відкуплені — “спалені” наші гріхи і провини, тому даний Хрест є символом відкуплення наших гріхів, які є спалені, а Хрест залишився цілим”, — йдеться в повідомленні.
Подібний обряд проводять у Римі перед Великоднем під час хресної ходи.
Читайте також:
У селі на Закарпатті в присутності священників підпалили Хрест (+ФОТО)
Підпалення Хреста у селі на Закарпатті: з′явилося пояснення парафії