Опубліковано: 5 Грудня, 2022. Переглядів: 1543


Литва зробила гучну заяву щодо завершення війни в Україні

Тактика залишити Російську Федерацію непереможеною і готовою до майбутнього партнерства є токсичною.

Про це 4 грудня у Twitter заявив міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс, висловивши своє невдоволення тим, що Захід не надсилає Києву необхідні для припинення війни інструменти та уникає конкретики під час дебатів щодо членства України в НАТО.

“Тактика залишити Росію непереможеною призводить до закликів припинити війну шляхом переговорів, а не перемогою України. Деякі навіть пропонують територіальні поступки загарбникам. На Заході досі жива віра в те, що після війни ми можемо повернутися до звичайної роботи, ніби 24 лютого було просто збоєм”, – заявив він.

Ландсбергіс наголосив, що РФ не варто запрошувати на “мирні” переговори “у нагороду за жорстоке вторгнення, окупацію та вбивство своїх сусідів”.

“Повзуча нормалізація дій Росії в корені неправильна. Помилковим є також переконання, що поточну архітектуру безпеки багатосторонніх регіональних і глобальних організацій необхідно зберегти”, – зазначив він.

Міжнародні організації повністю не змогли запобігти конфлікту такого масштабу, якого в Європі не було з часів Другої світової війни.

“Принаймні в цих організаціях мають відбутися зміни. Але не варто виключати можливість зникнення окремих організацій і утворення нових. З попередніми конфліктами в Європі архітектура безпеки була переосмислена після закінчення бойових дій, з’явилися нові структури. Наприклад, ООН з’явилася після помилок, допущених в епоху Ліги Націй”, – сказав Ландсбергіс, який переконаний, що війна має завершитися перемогою України.

За його словами, після поразки РФ у війні необхідно створити нову систему на основі попередніх помилок.

“Росія повинна зустріти поразку на полі бою. Для цього Україні потрібна вся наша допомога. Зброю, всю допомогу, яку ми можемо надати. Інакше РФ продовжить спроби переосмислити континент відповідно до власного імперіалістичного бачення. В інтересах Європи дати відсіч і перемогти загарбника. Європейська стратегія має бути переосмислена та відображена в новій архітектурі безпеки континенту на десятиліття вперед. Цю систему ми повинні створити з Україною, а не з путінською Росією”, – додав литовський міністр.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading...