У Київській обласній військовій адміністрації пояснили, які бувають відключення світла, та яка між ними різниця. Зокрема, зараз в Україні запроваджуються стабілізаційні, екстрені аварійні та спеціальні екстрені аварійні відключення. Відомо, що стабілізаційні відключення – це прогнозований варіант відключення, за якого працює погодинний графік зникнення світла в оселях українців.
Такі відключення тривають до 4 годин.
Вони потрібні для збалансування роботи енергосистеми, коли обсяг споживання електрики більший, ніж її генерація.
До екстрених аварійних належать відключення, які тривають до 8 годин та не мають графіків. Вони застосовуються по команді диспетчера НЕК Укренерго. Цей тип найбільш непередбачуваний, оскільки команду на поновлення енергії також дає диспетчер.
Своєю чергою спеціальні екстрені аварійні відключення світла не мають орієнтовного часу закінчення та графіків.
Їхнє введення контролює компанія Укренерго, диспетчер надає розпорядження ввести екстрене відключення, якщо через обстріли пошкоджено чи зруйновано енергооб’єкти.
Нагадаємо, під час відключення електроенергії за графіком у будинках деяких споживачів може не бути світла, тоді як в сусідніх – постачання електроенергії не припинялося. Це можливе через те, що в сусідніх будинках та під’їздах може працювати кілька ліній електромереж, що належать до різних груп. Також сусідній будинок може бути підключеним до мереж критичної інфраструктури, зокрема, до лікарень.