Про це голова Закарпатської ОВА Віктор Микита поінформував на своїй сторінці у Фейсбук.
“Наступний пункт плану роботи на Хустщині – зустріч із керівниками місцевих держлісгоспів та деревообробних підприємств.
Те, що градус дискусії буде високим, я знав до початку візиту в район.
І саме такі обговорення дають можливість прибрати формалізм та зробити правильні висновки всім учасникам процесу.
Щоб дискусія була більш предметною та ефективною, запросили і керівництво СБУ, Нацполіції, прокуратури та інших.
Маємо парадокс, де місцевий бізнес вимушений купувати деревину в інших регіонах та навіть за кордоном через те, що в наших лісових підприємств було якісь «суб’єктивне» бачення ведення господарської діяльності. При цьому останні разом заявляють, що працюють бездоганно.
Те саме стосується ситуації з дровами для домогосподарств, відсутність яких обурює громади по всій області.
Все б нічого, якби Нацполіція щоденно не затримувала по три лісовози з нелегальною деревиною і підробленими документами. І це лише на початку роботи спільних рейдових груп.
Днями таке затримання відбулося саме в Хустському районі.
Є й інша проблема. Переважна більшість закарпатських лісгоспів не має сертифікації FSC (єдиних міжнародних індикаторів).
Без цього наша лісова галузь впаде до рівня виготовлення палет та пиломатеріалу, або ще нижче. Це неприпустимо. Начальник Закарпатського ОУЛМГ Віталій Петренко отримав доручення невідкладно виправити ситуацію.
Є й процедурні питання до аукціонів деревини, які фактично зв’язують руки держлісгоспам по окремих питаннях. Цим вже займаємося.
Ми почули позицію кожної зі сторін, зауваження та пропозиції. На підставі отриманої інформації ОВА, керівництво району та правоохоронці зроблять свої висновки й врахують це у подальшій роботі.
Щодо бізнесу та держлісгоспів: тут є конструктив й окремі точки дотику, які можуть бути реалізовані в трансформацію ринкових взаємовідносин щодо постачання деревини.
Я дякую кожному, хто долучися до цієї зустрічі. Обіцяю, що вони будуть системними та ефективними”, – написав В.Микита.