Опубліковано: 16 Квітня, 2022. Переглядів: 1199


В одному із сіл, де були окупанти, знайшли зарин – ЗМІ

У селі Білка Сумської області після перебування російських військових було виявлено залишки хімічної зброї, а саме зарин та інші речовини.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву мера Тростянця Юрія Бова в ефірі Українського радіо.

За його словами, у селі виявили ампули.

Наразі цим займається Служба безпеки України.

“Ми знайшли у селі Білка залишки хімічної зброї – це зарин та інші речовини. Можливо, цією хімічною речовиною окупанти хотіли бити чи по Києву, чи по Полтаві, чи по інших містах”, – сказав мер Тростянця.

Також він також зазначив, що місяць окупанти перебували у Тростянці, за цей час вони розставили багато своїх розтяжок. Окрім того, заміновано чимало кладовищ, лісопосадок, паркових зон та адміністративних об’єктів.

Зазначається, що у Тростянці над розмінуванням щоденно працюють дві групи: одна із ДСНС, інша – з військових.

Що таке зарин і як розпізнати хімічну атаку: всі важливі ознаки

Зарин з військовою метою використовують як бойову отруйну речовину нервово-паралітичної дії. Ще 17 березня офіцери РФ, які знаходяться в Україні отримали ін’єкції препарату – антидоту фосфорорганічних сполук (Pralidoxime), 20 березня командний склад ЗС РФ отримав ампули з атропіном (антидот при хімічних отруєннях).

25 березня в Центрі протидії дезінформації при РНБО підтвердили побоювання – РФ дійсно може використовувати отруйні речовини.

Де раніше Росія використовувала зарин

Відомо, що російська армія використовувала зарин в Сирії. Люди навіть не розуміли, що почалася хімічна атака. І зрозуміло стало тільки тоді, коли почалися перші симптоми. І саме тому це отруйна речовина так небезпечно.

Як розповів кандидат хімічних наук і викладач хімії Гліб Репіч в ефірі “Суспільне“, з розпізнанням зарину дійсно все дуже складно. Сучасні хімічні атаки сильно відрізняються від тих, які були під час Першої світової. Там були відразу видно клуби газу.

Зарин – нервово-паралітична речовина. Це навіть не газ, а речовина, без кольору, запаху, він дуже летючий (органічна речовина, яка має високий тиск пари при нормальних умовах, щоб в значних концентраціях потрапляти в навколишнє середовище).

Вражати людину зарин може і при вдиханні випарів і при попаданні на шкіру. І дуже смертельний – достатньо однієї маленької краплі, щоб людина загинула.

Оповіщення про хімічну небезпеку

Є правила подачі сигналу про хімічну атаку – сирена повітряної тривоги дає один короткий сигнал і другий довгий. Але потрібно розуміти, що такий сигнал з’явиться вже фактично після того, як відбудеться хімічна атака. Тобто – співробітники ДСНС або військові вже виявлять загрозу.

Хімічна зброя доставляється за допомогою ракет (крилаті або балістичні), за допомогою артилерійських снарядів. Вони вибухають слабкіше, ніж звичайні ракети. Звук вибуху слабкіший – тому що вони створені не для руйнування, а, щоб спрацювати аерозолем для поширення зарину. Характер вибухів може підказати, що щось не так.

Ще один важливий фактор – масова загибель дрібних тварин, птахів, комах. На цей факт звернули увагу ще в Сирії. Тварини та комахи гинуть першими через невелику масу тіла.

Як проявляється хімічне отруєння у людини

Масовий прояв отруєння нервово-паралітичними речовинами проявляється зазвичай вже в останню чергу.

Перша ознака – міоз, звуження зіниць (при вдиханні зарину)

Друга ознака – посмикування м’язів на тих ділянках тіла, куди потрапили частинки

Третя ознака – слабкість, млявість

Четверта ознака – сльозотеча, слиновиділення, текти з носа

При важкому отруєнні – втрата свідомості, піна з рота, зупинка дихання і смерть

Як захиститися від отруєння зарином

Якщо людина опиниться в епіцентрі ураження хімічної речовини, то шансів вижити у нього практично немає. Через хвилину – втрата свідомості, конвульсії та смерть.

Якщо далеко від центру поразки, то шанси вижити є. Дуже важливо при цьому не залишатися на відкритій місцевості. Потрібно негайно ховатися в бомбосховищі, бажано з системою фільтрації повітря або метро.

Навіть звичайна квартира може стати притулком, особливо, якщо стоять металопластикові вікна – потрібно все щільно закрити та загерметизувати всі щілини. Закрити всі вентиляції й не включати кондиціонер.

Зарин важчий за повітря, тому краще бути у квартирі або приміщенні на високих поверхах.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading...