У народі 2 грудня намагалися передбачити погоду на початок літа. А саме: підмічали, якщо на початку зими йде сильний сніг, то початок літа буде дощовим.
За церковним календарем 2 грудня вшановують пророка Авдія, мученика Варлаама і преподобного Варлаама.
Іменинники 2 грудня:
Іларіони, Варлами, Йосипи, Адріани, Філарети.
2 грудня народились:
1853 – Григорій Ходоровський (Мороз-Ходоровський), український піаніст, композитор і педагог. Організатор народної консерваторії в м. Севастополь. Автор творів для фортепіано («Українська рапсодія»), романсів, обробки українських народних пісень. Учнями Ходоровського були Климент Квітка, Лев Ревуцький, Лео Сирота.
1890 – Олександр Шумський, український політичний дія. Входив до складу Центральної Ради. Нарком освіти УСРР (1924 – 1927).
Події 2 грудня:
1999 – створено Український центр народної культури «Музей Івана Гончара» (з 2009 року установа здобула статус «Національний»).
2 грудня відзначають:
Міжнародний день боротьби за скасування рабства
Чи знаєте ви, що:
Людина має реліктові органи.
Третя повіка
Саме вона знаходиться у внутрішньому куті ока. Як відомо, це частина, що залишилася від «мигаючої мембрани», що до сьогодні зустрічається у деяких тварин, таких як кури, ящірки і акули.
Волосся на тілі
Близько 3 мільйонів років тому ми були повністю ними вкриті. Але з появою Homo sapiens волосся стало непотрібним.
Синусові пазухи
Єдине, що знають про них медики, так це те, що у нас їх багато. Варіації їх функціонування – від ізолювання очей до зміни тональності нашого голосу.
Аденоїди
Аденоїди «ловлять» бактерії, але також вони схильні до набряків і нестійкі до інфекцій. Найчастіше на собі це відчувають діти. На щастя, з віком вони зменшуються у розмірах, і якщо приносять якісь проблеми, то їх видаляють.
Мигдалини
Також схильні до набряків і нестійкі до інфекцій. Якщо до 30 років вам вдалося їх зберегти, то це майже досягнення.
Копчик
Це кілька зрощених хребців, що залишилися з тих часів, коли у людей були хвости.
Еректор
Коли люди були волохатими, саме завдяки цьому органу волосся ставало дибки. Тепер же, завдяки йому, у нас з’являються мурашки на шкірі.
Зуби мудрості
У давні часи, коли люди споживали м’ясо мамонта і зуби швидко псувалися та випадали, на допомогу приходили зуби мудрості. Сучасні зубні пасти, щітки і нитки зробили їх непотрібними.
Апендицит
Дарвін стверджував, що апендицит брав активну участь у травленні під час перших травоїдних етапів існування людини, однак, після того, як люди стали харчуватися більш легкотравною їжею, необхідність у ньому відпала.
«Рідна країна»