Опубліковано: 23 Січня, 2022. Переглядів: 2702


Курс долара в Україні зростатиме: як зміниться вартість валюти до кінця січня

В Україні курс долара до кінця січня має шанс впритул підійти до психологічної позначки 29 грн/$. Новини про можливе повномасштабне вторгнення російських військ на територію України призвели до падіння попиту на облігації внутрішньої держпозики та зростання попиту на валюту. Докладніше про те, як і чому зміниться вартість гривні до кінця року, читайте у матеріалі OBOZREVATEL.

Скільки заплатимо за долар: прогнози

За кілька днів курс долара в Україні знизився з 28,42 до 28,32 грн/$. Панічні настрої учасників валютного ринку трохи пішли на спад. Але кардинально ситуація не змінилася. Наприклад, керівник відділу аналітики ForexClub Андрій Шевчишин вважає, що найближчими днями гривня залишиться в діапазоні 28,25-28,40 грн/$.

“На наступному тижні очікуємо рух до рівня 28,65 грн/$ “, – прогнозує експерт.

Загалом аналітики озвучують і інші сценарії. Наприклад, колега Шевчишина з “Альпарі” Вадим Йосуб вважає, що продаватимуть долари українцям за 28,9 грн/$.

“Найближчого тижня ми очікуємо зростання курсу долара до гривні. Долар на міжбанку торгуватиметься через тиждень близько 28,8 грн/$, а готівковий долар у банках – за 28,7-28,9 грн/$”, – вважає аналітик.

Такої думки не поділяє Максим Орищак із “Центру біржових технологій”. Він упевнений, що зараз відбувається корекція після бурхливого зростання з початку січня, але вже найближчим часом гривня повернеться до 28,60 грн/$.

Що впливатиме на вартість долара?

На незначне зміцнення гривні 20-21 січня вплинула низка факторів. Серед них і заява президента Володимира Зеленського, в якій він закликав українців не панікувати через новини про те, що Росія готує напад, та рішення Національного банку збільшити вартість грошей у країні (облікову ставку).

“Реалізація значної кількості проінфляційних ризиків потребує посилення монетарної політики НБУ для покращення інфляційних очікувань та забезпечення сталого зниження інфляції до 5%”, – заявив голова Нацбанку Кирило Шевченко.

Це в майбутньому може дозволити підвищити ставки за облігаціями внутрішньої держпозики (ОВДП) та підвищити попит на них. Головний негативний фактор – загроза військової ескалації – залишається актуальною. На ринку домінують песимістичні настрої, це й сприятиме подальшій девальвації гривні.

“Ризики, які підштовхнули долар вгору у першій половині січня, поступово спадають. Риторика Російської Федерації стає м’якшою, шукаються дипломатичні варіанти вирішення конфлікту, а інвестори призупиняють продаж українських єврооблігацій”, – зазначає Шевчишин.

Орищак нагадує, що на ситуацію впливає монетарна політика США. Інвестори намагаються вгадати подальші дії Федеральної резервної системи (ФРС, аналог українського НБУ), пов’язані з монетарною політикою. Якщо у 2020 році відомство різко влило на ринок величезний обсяг ліквідності з метою стимулювання, то зараз є очікування того, що ФРС здатна так само швидко вивести його вже в рамках боротьби з інфляцією.

Держборг США становить близько 120%, і обслуговувати його, особливо в умовах зростання прибутковості, буде дуже складно. Ця ситуація негативно позначатиметься на попиті на ризиковані інструменти на кшталт гривні та інші інструменти країн, що розвиваються. На перший план вийдуть активи-притулки, долар зокрема.

Загалом до кінця січня в Україні очікується плавна, але впевнена девальвація. Гривня, ймовірно, не дійде до позначки 29 грн/$ у січні, але такі шанси зберігаються.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading...