Щорічно 29 червня в Україні відзначається Міжнародний День Дунаю.
Свято започатковане в 1994 році Міжнародною комісією із захисту річки Дунай (ICPDR), в зв’язку з ухваленою Конвенцією, щодо співпраці з охорони та раціонального використання вод річки Дунай.
День Дунаю щорічно, спільно відзначається в 14 країнах басейну річки.
Святкування Дня Дунаю об’єднує зусилля людей у прагненні зберегти та відновити його природні багатства, сприяє розвитку міжнародної співпраці, та є прикладом для різних країн усвідомити екологічну відповідальність у бережливому ставленні до водних ресурсів.
Метою святкування є привернення уваги до екологічних проблем басейну Дунаю та його приток, підвищення екологічної культури громадян, організовуючи форуми, екологічні акції, адже ця водна артерія потребує нашого захисту!
Всесвітній фонду природи Україна (WWF-Україна) відзначає, що людське втручання та зміна клімату несуть небезпечні виклики, що ставлять під загрозу збереження екосистеми Дунаю і його дельти.
Річка Дунай за протяжністю займає 2 місце в Європі, та складає 2960 км. Найбільша її притока р.Тиса – 966 км, з них в Україні її довжина становить 201 км. Річку Тису досить часто називають молодшою сестрою Дунаю.
Дунай бере початок у Німеччині, на східних схилах Шварцвальду, та впадає в Чорне Море, утворюючи дельту на території України. Загалом річка протікає такими 10 країнами Європи як Німеччина, Австрія, Словаччина, Україна, Угорщина, Хорватія, Сербія, Румунія, Болгарія та Молдова.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України затверджено План управління річковим басейном Дунаю на 2025-2030 р (ПУРБ).
План управління річковим басейном Дунаю, є евроінтеграційним зобов’язанням відповідно до Угоди про асоціацію з ЄС та одним з ключових індикаторів у секторі «Якість води» під час переговорного процесу вступу України до ЄС.
З цієї нагоди, напередодні відзначення свята, працівники Берегівського міжроайонного управління водного господарства активно долучилися до проведення екологічної акції по розчистці від побутового сміття берегів р.Боржава: біля автоматизованої вимірювальної станції в с.Довге (Хустського району) та берегів р.Боржава, біля греблі в с.Боржава (Берегівського району).