Кремлівський диктатор стурбований ситуацією в країні і заявою Трампа про посилення санкцій. До того ж, на Путіна починає тиснути російська еліта.
Володимир Путін стурбований погрозами Дональда Трампа новими санкціями на тлі проблемам в російській економіці воєнного часу.
Про це повідомляє газета “Експрес” із посиланням на Reuters.
Росія рухається до великих проблем
За словами двох джерел, знайомих із позицією Кремля, оцінка ситуації в російській економіці сприяла формуванню думки серед частини російської еліти про бажаність врегулювання війни шляхом переговорів. Ця еліта нібито починає тиснути на російського диктатора.
Трамп пообіцяв швидко припинити війну. Він заявив, що стосовно Росії ймовірні додаткові санкції, а також мита, якщо Путін не піде на переговори, додавши, що Росія рухається до “великих проблем” в економіці.
Лише за кілька днів до інавгурації Трампа адміністрація президента США Джо Байдена ввела найширший пакет санкцій, спрямованих проти доходів Росії від продажу нафти і газу. Як заявив радник Байдена з національної безпеки Джейк Салліван, це надасть Трампу важіль впливу на будь-яких переговорах, здійснивши економічний тиск на Росію.
Минулого року Росія домоглася найзначніших територіальних придбань з перших днів війни і тепер контролює майже п’яту частину України. За словами одного з джерел, знайомих із позицією Кремля, Путін вважає, що основні цілі війни вже досягнуті, включно з контролем над територіями, що з’єднують материкову частину Росії з Кримом, і ослабленням української армії.
За словами джерела, Путін також усвідомлює, який тиск війна чинить на економіку, згадавши “дійсно великі проблеми”, як-от вплив високих відсоткових ставок на невійськові підприємства і промисловість.
Росія збільшила витрати на оборону до пострадянського максимуму в 6,3% ВВП цього року, що становить третину бюджетних витрат. Витрати були інфляційними. Поряд з нестачею робочої сили у воєнний час, це призвело до зростання заробітної плати. Додатково до цього уряд прагнув збільшити податкові надходження, щоб скоротити бюджетний дефіцит.
Економіка Росії, рушійною силою якої є експорт нафти, газу і корисних копалин, за останні два роки продемонструвала зростання, незважаючи на численні раунди західних санкцій, запроваджених після вторгнення Росії в Україну 2022 року. Зростання було засноване на урядовому стимулюванні. Однак через три роки з’являються ознаки того, що пора платити за рахунками. Економіка Росії обсягом 2,2 млрд доларів більш ніж у 10 разів менша за економіку США (27,4 млрд доларів за 2023 рік).
Читайте також: Трамп дав Путіну останній шанс вивести війська з України