Тверді чи наповнені рідиною новоутвори можуть бути як доброякісними, так і злоякісними. Доволі часто вузли невеликих розмірів до певного часу про себе ніяк не сигналізують. Іноді людина насторожується лише тоді, коли бачить на шиї незрозумілу пухлину.
— Однією з причин виникнення вузлів у щитоподібній залозі є хронічна нестача йоду в раціоні людини, — зауважує Андрій Дінець, хірург-ендокринолог, лікар вищої категорії. — Провокують проблему й молекулярні зміни в клітинах цього ендокринного органа та порушення регуляції їх поділу, радіаційне опромінення, певні патології, наприклад, аутоімунний тиреоїдит. У випадку з цим захворюванням вузол — це ділянка, яка постраждала від впливу антитіл.У жінок такі проблеми виникають частіше, ніж у чоловіків. Також відомо, що в родичів пацієнтів із захворюваннями щитоподібної залози ймовірність появи вузлів підвищена.
— Як саме їх діагностують?
— Зазвичай наявність вузлів не супроводжується жодними симптомами й проблему виявляють під час профілактичного обстеження. Хоча часом люди відчувають дискомфорт у ділянці шиї, наче щось на неї тисне, є відчуття клубка в горлі, у них змінюється тембр голосу, з’являються хрипота, осиплість. Або ж людина зауважує на шиї утворення у формі шишки й з такими скаргами приходить до лікаря.
— Як лікують вузли?