Днями Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт №11024, який забороняє джипінг на територіях природно-заповідного фонду.
Новий закон спрямований на захист заповідників від негативного впливу механічних транспортних засобів.
Проте законопроєкт залишає можливість використання транспорту на дорогах загального користування, вулиць населених пунктів, автомобільних доріг на приватних територіях, а також для доступу відвідувачів до рекреаційних ділянок.
Закарпатець Іштван Цап вказав, що з цим законом не так.
“Це ж як треба ненавидіти свою країну.
Три дні тривала радість від факту прийняття народними(?) депутатами закону, яким заборонявся джипінг у природньо-заповідних територіях. Якось навіть не вірилось у те, що держава нарешті зробила крок на шляху вирішення цієї проблеми.
Ознайомились детальніше з текстом ухваленого закону і … Просто шок – за ініціативи голови екологічного комітету ВР Олега Бондаренко у зазначений закон було внесено маленьку правку, відповідно до якої тепер міським та обласним радами дозволено СКАСОВУВАТИ ОХОРОННІ ЗОНИ об’єктів природно-заповідного фонду без громадського обговорення. Очам своїм не повірив.
Вирішив ознайомитись з висновком Головного юридичного управління Верховної Ради. Так юристи ВР рознесли «в пух і прах» ту правку. Тут тільки кілька цитат з висновків правників ВР (повний текст зауважень у першому коментарі):
– «Крім того, у проекті не вирішено питання щодо того, ким має видаватися відповідний експертний висновок, не визначено органу, який затвердить порядок, строки його видачі тощо, що не враховує такий елемент принципу верховенства права, як юридична визначеність, яка вимагає від законодавця чіткості, зрозумілості, однозначності правових норм, їх передбачуваності, що не виключає необмеженості трактування у правозастосовній практиці і неминуче призводить до сваволі»;
– «введення можливості скасування та зміни охоронних зон територій та об’єктів природно-заповідного фонду створює серйозні ризики зменшення обсягу територій та об’єктів природно-заповідного фонду»;
– «запропонований проектом підхід до охоронних зон територій та об’єктів природно-заповідного фонду, на нашу думку, вступає в суперечність з самою назвою проекту».
Тому, хто прочитав цей висновок, навіть з п’ятьма класами освіти стає очевидним, що ця правка є правовою абракадаброю з антинародною суттю. Але народні (?) депутати дружно проголосували.
Просто жесть”, – написав Іштван Цап на своїй сторінці у Фейсбук.