Опубліковано: 9 Січня, 2025. Переглядів: 203


Вартість “автоцивілки” відчутно зросла. Скільки тепер доведеться платити?

Ціна полісу залежатиме від того, скільки у водія раніше було ДТП, від його віку, стажу, а також приписки автомобіля.

Набув чинності новий закон про страхування відповідальності автовласників. У зв’язку з цим подорожчали поліси ОСЦПВ, а також змінилися правила автострахування. Якщо раніше середня “автоцивілка” обходилася у межах 2,5 тис. грн, то тепер за неї доведеться викласти значно більше.

“Ціни на поліс зросли на 60 — 100%, — розповідає Галина Гураль, начальниця відділу страхування страхової групи. — Якщо дотепер на ринку було регулювання вартості ціни, то тепер кожна компанія може сама встановлювати ціну полісу”.

Вона залежатиме від того, скільки у водія раніше було ДТП, від його віку, стажу, а також приписки автівки.

На думку страховиків, збільшена вартість полісів — це єдиний мінус для автолюбителів. Далі — лише плюси. Адже з 1 січня зросли максимальні суми, які страхові компанії можуть відшкодувати потерпілим у ДТП. Зокрема, за шкоду здоров’ю та життю відтепер можуть виплачувати до 500 тисяч гривень на одного потерпілого (було — до 320 тисяч), а за шкоду майну — до 250 тисяч (було — до 160 тисяч). Ліміт страхового відшкодування за європротоколом (коли два учасники ДТП вирішують спір без залучення правоохоронців) зріс з 80 до 250 тисяч гривень.

Зауважимо, що нові ліміти поширюються тільки на поліси, укладені з 1 січня 2025 року. Якщо ДТП трапиться цьогоріч, але поліс було оформлено, скажімо, у грудні 2024- го, то виплати здійснюватимуть за старими лімітами (до 160 тисяч і до 320 тисяч гривень).

“Також виплата страхових пришвидшиться. Досі за законом страхова компанія повинна була сплатити завдану шкоду до 90 днів, а нині цей термін скорочено до 60-ти. Чому? Бо запроваджується пряме врегулювання збитків. Потерпілому більше не потрібно звертатись у страхову компанію особи, яка їй завдала шкоду. Він може звертатися безпосередньо до своєї страхової компанії для отримання відшкодування”, — зауважує Галина Гураль.

Згідно з новими вимогами, страхові компанії зобов’язані робити розрахунок відшкодування без врахування зносу деталей автівки.

“На практиці це означає таке: якщо в ДТП потрапило авто не старше 5 років, то страхова компанія компенсує купівлю нових оригінальних запчастин. Якщо авто старше п’яти років — компенсують вартість нових замінників оригіналу, — розповідає Галина Гураль. — В ідеалі це повинно виглядати так: пошкоджене авто заганяють на сертифіковане СТО, там виставляють рахунок, який дозволить привести стан машини до того, яким він був до ДТП. Власник з цим рахунком йде у свою страхову компанію, а та своєю чергою перераховує гроші на СТО”.

ДО РЕЧІ 

З 1 січня нові легкові автомобілі, які завозяться в Україну і подаються на першу реєстрацію, мають відповідати екологічному стандарту Євро-6. Вживані легкові автомобілі з цієї дати повинні відповідати стандарту Євро-2, а нові та вживані вантажівки, автобуси, спецтехніка, сідлові тягачі — Євро-5. Це передбачено законом України щодо вимог відповідності транспортних засобів екологічним нормам, який підписав глава держави.

Щоправда, таку “амністію” новим та вживаним вантажівкам, автобусам, спецтехніці, сідловим тягачам зробили ненадовго. Вони повинні будуть відповідати стандарту Євро-6 з 1 січня 2027 року

Максим Качурівський, Експрес


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *