“Гра в задушення” має потенційно смертельні наслідки, оскільки гравцям пропонується тимчасово душити себе, обмежуючи доступ кисню до мозку.
Приблизні оцінки свідчать про те, що близько 10% американських підлітків, можливо, хоча б раз грали в цей тип ігор.
Про це пише “Експрес” з посиланням на видання Medical Xpress.
The Skullbreaker Challenge, Tide Pod Challenge та Car Surfing – це лише деякі зі смертоносних ігор, популяризованих через соціальні мережі, зокрема в Snapchat, Instagram, TikTok, YouTube та X – раніше Twitter. Багато з цих ігор налічують більше ніж покоління, а деякі відроджуються.
Підлітки все частіше грають у смертельні ігри з соцмереж
Наслідки цих так званих ігор можуть бути смертельно небезпечними. Наприклад, у Skullbreaker Challenge двоє людей збивають з ніг третю особу, що спричиняє її падіння та потенційно може завдати тривалих травм. Ковтання капсул з миючим засобом може призвести до задухи та серйозних захворювань. Падіння під час серфінгу на автомобілі може призвести до важкої травми голови.
Визначити точну кількість смертей підлітків від цих видів діяльності складно. Даних бракує, частково тому, що бази даних громадської охорони здоров’я погано відстежують цю діяльність – деякі смерті можуть бути неправильно класифіковані як самогубства – а частково тому, що більша частина існуючих досліджень застаріла.
Звіт Центрів з контролю та профілактики захворювань за 2008 рік показав, що 82 дитини в США протягом 12-річного періоду померли після “гри в задуху”. Близько 87% учасників були чоловічої статі, а їхній середній вік становив трохи більше 13 років. Очевидно, що необхідні нові, оновлені дослідження, щоб визначити серйозність проблеми.
Щонайменше 12 дітей в Україні померло через гру, в якій душили себе
Гра, у якій підлітки душать себе, була популярною і в Україні. Як свідчать публікації у ЗМІ, у 2013 році на проблему звернули увагу у Нацкомісії з питань суспільної моралі. Тоді її голова Василь Костицький зазначав, що серед українських підлітків популярною стає гра “собачий кайф”, суть якої полягає в тому, що після декількох присідань дитина, або ж хтось поруч, сильно затягують горло шарфом, допоки людина не увійде в стан ейфорії.
Деякі школярі, подивившись відео в Інтернеті, вирішують самостійно спробувати провести таку процедуру, але іноді, правильно не розрахувавши силу, затягують занадто туго, внаслідок чого помирають від задушення.
Тільки в Черкаській області від такої небезпечної розваги загинуло 12 дітей. У більшості звітів правоохоронних органів подібні випадки описуються як “самогубство”, але батьки загиблих упевнені в тому, що їхні діти не могли піти на такий крок.
Олена Ковальська, Експрес