Опубліковано: 23 Березня, 2020. Переглядів: 202


Не може такого бути, що на Закарпатті досі нема коронавірусу — журналіст

На Закарпатті поки не зафіксовано жодного підтвердженого випадку на коронавірус, проте, це не означає, що в області його немає. Про таке у соцмережі Фейсбук написав колишній заступник голови Закарпатської ОДА, журналіст Ярослав Галас.

Далі — мовою оригіналу.

«У закарпатські обласні лікувальні заклади досі централізовано не завезено жодного тесту на діагностику коронавірусу COVID-19. Жодного!

Усе, що в обмеженій і явно недостатній кількості отримують наші медики, – це поодинока гуманітарна допомога від підприємців та однієї з політичних партій.

Обіцяні чортзна коли тести з Китаю досі не дійшли, та й ті, що йдуть, як виявилося, найдешевші експрес-тести, які встановлюють діагноз із великою погрішністю, а не тести полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР), які дійсно необхідні.

Елементарні засоби індивідуального захисту (ті ж маски) в області в страшенному дефіциті й за космічними цінами! Починають невиправдано дорожчати й інші речі першої необхідності, у тому числі продукти.

У цій ситуації нормальна влада, по-перше, за допомогою антимонопольників мала б жорстко поставити на місце всіх, хто намагається нажитися на хворобі. Насправді дій – нуль!

А, по-друге, для покриття дефіциту засобів індивідуального захисту мала б організувати наші закарпатські швейні підприємства на випуск одноразових і багаторазових масок.

Швейні підприємства області настільки потужні, що могли б покрити дефіцит масок не тільки для Закарпаття, а й для інших регіонів України.

Що робить влада? Нуль! Якщо хтось і переходить на пошив масок, як Ужгородська швейна фабрика, то з власної ініціативи.

Немає адекватної реакції на повернення заробітчан із країн, що в центрі пандемії. Не може такого бути, що на Закарпатті досі нема коронавірусу, він мусить бути, просто латентний (прихований). Повернення заробітчан відбувається безконтрольно, бо вимірювання температури на кордоні – це фікція! Чимало людей (особливо з Італії) необхідно тимчасово ізолювати й ретельно перевірити.

І для цього є можливості – порожні гуртожитки освітніх закладів чи закриті санаторії, які – я впевнений – відгукнулися б долучитися до зменшення наслідків пандемії й погодилися би прийняти людей із групи ризику для медичного обстеження за меншими, ніж зазвичай цінами. А потім їм можна було б компенсувати частку витрат із обласного бюджету.

А що робить влада? Закликає самоізолюватися й звертатися телефоном до сімейного лікаря! Це просто звіздєц, перепрошую…

На Богослужіння в церкви продовжують масово приходити віряни. Здебільшого старші люди, котрі під першою загрозою зараження. Вчора в Ужгороді (та й не тільки) цьому було багато свідків. Які дії влади? Нуль!

На жаль, зараз в області такі керманичі, котрі або не розуміють, що відбувається, або не вміють і не здатні адекватно реагувати на ситуацію. Усі їхні дії зводяться до оприлюднення медичної статистики (яка недостовірна, і не з вини медиків, а через відсутність тестів та налагодженої роботи діагностики), а також до закликів, на які ніхто не звертає уваги (Богослужіння в церквах – зайвий цьому доказ). Зате жодних адекватних і конкретних дій!

Тому закарпатці мають усвідомити, що якщо область досягне пандемія, на владу надіятися не варто!», — йдеться у дописі Я.Галаса в соціальній мережі.


Розробка сайтів у Хусті


Телефонуйте сьогодні:

+38 095 680 80 51

+38 098 311 90 70

Гарантійне обслуговування, адміністрування, просування, технічна підтримка


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading...