Опубліковано: 6 Жовтня, 2024. Переглядів: 258


Коли садити озимий часник: найкращі дні жовтня та листопада

Щоб отримати хороший урожай часнику наступного року, необхідно вибрати хороші сорти.

А садити його слід, орієнтуючись на сприятливі за посівним місячним календарем дні.

Коли садити озимий часник

Час садіння озимого часнику залежить від кліматичної зони – у північних районах садити часник починають вже наприкінці вересня, у південних – в жовтні, на початку листопада. Озимий часник потрібно встигнути посадити десь за 25 днів до настання стійких заморозків із розрахунком на те, щоб до холодів зубчики укорінилися, але не випустили молоді паростки. Для садіння потрібно відібрати великі зубчики від найбільших цибулин.

На зростання озимого часнику, як і інших культур, впливає фаза Місяця. Вважається, що на зростальний Місяць треба садити рослини, у яких верхня частина їстівна, а на спадну – ті, які ми садимо заради підземної частини. Найкраще підземна частина росте в період спадного Місяця, а укорінення найінтенсивніше відбувається у період зростання Місяця.

Під час молодика та повного місяця часник садити не варто

Сприятливі дні для садіння часнику в жовтні 2024 року

16,17,18,19, 20, 2 , 29, 30 жовтня.

Несприятливим днями є 13,14,15 та 28 жовтня.

у листопаді сприятливі дні – це 3, 4, 12, 13, 14, 20, 23 листопада.

Несприятливим днями є 1,2, 4, 5, 6, 7, 9,10 листопада.

Як посадити озимий часник

Для посадки обирайте світлу та рівну земельну ділянку, ґрунт повинен бути легким, добре водо- і повітропроникним.

Не вирощуйте часник понад три роки на одному і тому ж місці. Найкраще садити його після однорічних овочів, які не мають з часником загальних шкідників і захворювань, наприклад, після гарбузових чи бобових культур.

Не варто садити часник під зиму після цибулі. А через те, що часник не люблять гризуни й паразити, його часто садять поруч із капустою, огірками, суницями, помідорами, коренеплодами, зеленим салатом.

Перед садінням часник потрібно перебрати. Саджають часник зубчиками, але розділяти головки на зубчики треба безпосередньо перед садінням. Для садіння вибирають лише здорові й цілі зубчики.

Озимий часник садять лише в суху погоду та в суху землю. Садити часник можна в ямки чи довгі борозни. Відстань між борознами повинна бути не менше 20 см, лунки роблять на відстані 15 см одна від одної. До кожної борозни кладуть по кілька зубчиків на відстані 8-10 см один від одного.

Зубчики засипають землею, зверху землю мульчують шаром сухого торфу або тирси, змішаної із землею. Товщина такого шару має бути не менше ніж 2 сантиметрів.

З приходом холодів грядки покривають сухим листям.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *