В Україні набув чинності закон №3709-ІХ, який передбачає, зокрема, встановлення єдиного розміру адмінзбору при одночасному оформленні внутрішнього та закордонного паспорта. А крім того, уніфікацію вартості оформлення паспорта в разі звернення за кордоном до представництва ДП “Документ” – у таких випадках платити потрібно буде стільки ж, як і на території України. Причому для отримання як внутрішнього, так і закордонного паспорта.
Так, за документом, одночасне оформлення внутрішнього та закордонного паспорта протягом 20 робочих днів з дня оформлення заяви-анкети коштуватиме 0,3 розміру прожиткового мінімуму. Нині це складає 908,4 грн.
Оформлення протягом 7 робочих днів з дня оформлення заяви-анкети коштуватиме 0,6 розміру прожиткового мінімуму. Тобто 1 816,8 грн.
Крім того, за оформлення – зокрема замість втрачених чи викрадених – чи обмін українських паспортів у формі книжечки чи картки тепер не мають стягувати державне мито. Також закон, серед іншого, передбачає:
- запровадження оплати за оформлення посвідчення біженця та посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту – тепер адміністративний збір не стягується лише за оформлення таких документів вперше;
- зниження віку, з якого громадянин України може звернутися по оформлення закордонного паспорта самостійно – тепер це можна зробити з 14 років, тоді як раніше було з 16 років.
Термін дії паспортів змінили
Також було змінено термін, на який видаються паспорти громадянина України у вигляді ID-картки – але лише для осіб, які досягли 65 років. Тепер такий документ видаватиметься безстроково, тоді як раніше його потрібно було змінювати кожні 10 років.
Водночас для інших категорій громадян терміни не змінилися. Так:
- особам, які не досягли 18 років паспорта видаються на 4 роки;
- особам, які досягли 18 років – на кожні 10 років.