Опубліковано: 12 Червня, 2024. Переглядів: 530


Навчання у суботу і на місяць раніше, ніж зазвичай: МОН оприлюднило рекомендації для закладів освіти

У відомстві радять вишам та закладам фахової передвищої освіти розпочати 2024/2025 навчальний рік у першій половині серпня.

Суботу мали б зробити робочим днем у теплі місяці року. Це стосується освітніх програм усіх рівнів і всіх здобувачів освіти, крім першокурсників. Новації спричинені тим, що через ворожі атаки на нас чекає важча, ніж навіть торік і позаторік, зима.

Рекомендації для підготовки до нового навчального року незабаром одержать і заклади загальної середньої освіти.

— Насамперед зауважу, що це рекомендації, а не вказівка до обов’язкових дій, — каже Наталя Піпа, нардепка, секретарка парламентського комітету з питань освіти, науки та інновацій. — І вони наразі не стосуються закладів середньої освіти. Тож кожен заклад може сам визначати, коли починати наступний навчальний рік. Думаю, це буде не раніше як 15 — 20 серпня.

— Про що ще йдеться в рекомендаціях міністерства? 

● Н. Піпа:

— Пропонується зробити навчальними суботи в теплу пору року.

— Навчання по суботах у вишах цілком реальне, — додає Микола Скиба, експерт напряму “Освіта” аналітичного центру “Український інститут майбутнього”. — А от із закладами профтехосвіти можуть виникнути проблеми. Бо частина майстрів працює не лише в цих навчальних закладах, а й на на об’єктах, зокрема на будівництві. Тому і їм доведеться перелаштовуватися. Також Міносвіти рекомендує за потреби подовжити освітній процес наступного навчального року до кінця липня 2025-го (крім випускних курсів).

— МОН найближчим часом оприлюднить рекомендації й щодо початку навчального року в закладах середньої освіти. Чи можуть бути аналогічні зміни? 

● М. Скиба:

— Зі школами буде важче. Адже там більше навчальне навантаження. Якщо його ущільнити, щоб навчання відбувалося і в суботу, то для школярів воно буде виснажливим. Водночас у школах можливий гібридний підхід, тобто навчання може відбуватися не лише очно, але й онлайн. Найскладніша ситуація із закладами профтехосвіти. Адже не можна навчити учня користуватися, наприклад, зварювальним апаратом дистанційно.

Богдан Куфрик, Експрес


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *