Відключення світла на сьогодні, 20 травня: протягом дня відключень не планується, з 18:00 до 24:00 – діятимуть погодинні графіки, повідомили в “Укренерго”.
Все тому, що дефіцит електроенергії внаслідок ударів Росії по об’єктах енергетики досі зберігається. Щоб відновити генерацію, підуть місяці, заявив голова правління НЕК “Укренерго” Володимир Кудрицький в ефірі телемарафону.
Відтак, українцям доведеться жити в умовах графіків відключень влітку, восени та взимку.
Чи буде світло? Потепління може вплинути на графіки
Потепління дещо знизило рівень споживання електроенергії в Україні. І це, ймовірно, дасть можливість не відключати споживачів упродовж ночі та вранці, як це було минулого тижня”, — заявив Володимир Кудрицький.
Однак, за його словами, повністю уникнути відключень поки не вдасться. Тому споживачам слід готуватись до обмежень електропостачання влітку, восени та взимку. До моменту, поки не вдасться відновити пошкоджені російськими атаками об’єкти генерації.
“За даних умов світло будуть вимикати, поки не відновиться генерація. Це займе місяці. І це за умови, що не буде нових обстрілів. Протягом літа і протягом осені й наступної зими нам треба бути готовими до того, що періодично графіки відключень можуть бути застосовані. Ми зараз у такій ситуації, коли у нас дуже сильний дефіцит виробництва електроенергії, електростанції швидко відновити після таких тяжких пошкоджень неможливо. Тому дефіцити час від часу виникатимуть, і вимкнення споживачів, графіки відключень можуть повертатися час від часу. Нам усім треба бути до цього готовими”, — сказав голова правління НЕК “Укренерго”.
Він додав, що через складну ситуацію в енергосистемі 20 травня з 18:00 і до 24:00 все ж будуть застосовуватись графіки погодинних відключень. Як для промисловості, так і для побутових споживачів.
Відключення світла: як максимально зменшити споживання електроенергії у помешканні
Щоб економити, слід дотримуватися деяких правил використання побутових електроприладів.
“Найпотужніші побутові прилади — це електричні варильні панелі на чотири конфорки, які споживають 7,5 — 8,5 кВт електроенергії за годину. А також — сушильні машини (3,2 —3,4 кВт/год); бойлери (1,5 — 2,5 кВт/год); кондиціонери (2,2 — 3,37 кВт/год); пральні машини (1,8 — 2,3 кВт/год); електричні духовки (2,5 — 4 кВт/год); пилососи (1,4 — 2,5 кВт/год); мікрохвильовки (1,5 — 2 кВт/год); електрочайники (1,5 — 2,4 кВт/год) та масляні або повітряні обігрівачі (1,5 — 2,5 кВт/год), — розповідає у коментарі “Експресу” Галина Петрушка, речниця ПАТ “Львівобленерго”.
Загалом усі побутові електроприлади мають спеціальне маркування класу А — G. І на це слід зважати. Клас “А ++” — найбільш енергоощадний. Електроприлади класу “А +”, “А”, “В”, “С”, “D” і “G” мають більше енергоспоживання. Водночас у тих, хто користується побутовою технікою класу “А” або “А+”, споживання електроенергії менше на 30 — 50% навіть порівняно з приладами класу “В”.
Щоб економити електроенергію, потрібно вимикати електроприлади, якими не користуєтесь. Слід використовувати у помешканні енергоощадні лампи, а в “робочих зонах” — точкові світильники замість підвісних та настінних. Перед тим як вмикати кондиціонер, треба зачинити всі вікна й двері в приміщенні. На електроплиту слід ставити посуд лише з рівним дном і з діаметром як пальник або трохи більшим. Так вдасться зменшити споживання електроенергії на 5 — 10%.
Олена Ковальська, Експрес