Російський диктатор Володимир Путін набирає достатню силу, щоб змінити траєкторію війни в Україні на користь РФ. Цим неабияк занепокоєна адміністрація президента США Джо Байдена.
Такі події підштовхують до сценарію, коли обидві сторони можуть перейти до переговорного процесу щодо припинення вогню і заморозити війну за корейським сценарієм, пише видання The New York Times із посиланням на джерела.
“В адміністрації Байдена зростає розуміння того, що наступні кілька місяців можуть виявитися вирішальними, оскільки у якийсь момент обидві сторони можуть нарешті перейти до переговорного припинення вогню. Перемир’я, подібного до того, яке поклало край активним бойовим діям у Кореї в 1953 році”, – зазначає видання, маючи на увазі замороження конфлікту.
Російська армія розпочала новий наступ поблизу другого за величиною міста країни, змусивши ЗСУ відволікти свої й без того виснажені сили на захист території Харківщини. Водночас багатомісячні дебати у Вашингтоні щодо того, чи надавати Україні пакет озброєнь та боєприпасів, створили прогалину, якою явно скористався Кремль.
“Американські посадовці висловлюють упевненість, що багато з цих російських успіхів можна буде повернути назад, щойно буде повністю відкрито потік нових озброєнь, найімовірніше, десь у липні. Але вони не наважуються прогнозувати, де будуть проходити бойові дії через кілька місяців або навіть років. Цей рік – вікно можливостей для РФ”, – пише Видання.
Зважаючи на новий наступ росіян на Харківщині та перевагу, яку окупантам вдалося здобути на сході України через затримки допомоги США, Росія, ймовірно намагатиметься схилити Київ та Захід до переговорів, вважають у NYT.
“У 2024 році РФ матиме матеріальну перевагу і стратегічну ініціативу. Якщо російські військові не зможуть перетворити ці переваги на перемоги на фронті і згенерувати імпульс, існує велика ймовірність того, що це вікно почне закриватися, коли ми увійдемо у 2025 рік. Нинішні переваги РФ на полі бою ефемерні. Війна може мати зовсім інший вигляд через 18 місяців, як і 18 місяців тому”, – заявив експерт з питань Росії фонду Карнеґі за міжнародний мир Майкл Кофман.