Перевізники скаржаться, що співробітники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) знімають водіїв прямо з рейсів під час їхнього повернення в Україну з-за кордону.
Про це повідомляє Асоціація міжнародних автоперевізників (АсМАП), до якої звертаються постраждалі компанії.
Такі випадки непоодинокі, пише Експрес.
Повідомляється, що декілька водіїв зняли в Закарпатській області на посту Нижні Ворота. Водіїв спершу зупиняють, перевіряють документи та пропонують поїхати до ТЦК. Якщо вони відмовляються, їх доставляють силоміць. Обіцяють, що перевірять документи та відпустять, але після проходження військово-лікарської комісії відправляють до навчального центру.
Звʼязок із такими водіями майже одразу зникає, а самі автомобілі стоять на дорозі чи пункті пропуску, де їх залишили, доки інший водій їх не забере. При цьому зазначається, що саме мобілізовані водії несуть відповідальність за вантаж, який вони залишають на дорозі.
“Водій сказав що не бажає, його фактично силою заштовхали у транспортний засіб. Доставили його у приміщення, де пройшов ВЛК, підписав документи з мобілізації й звідти попрямував на полігон біля Рівного”, — заявив перевізник ТОВ “КТС” Віталій Савчук.
Зв’язок із водіями одразу зникає.
“Водій їхав з Португалії, його зупинили. Водій вийшов з машини, і водія забрали. Більше з ним ні зв’язку, нічого не було… Як водій поставив автомобіль з боку проїжджої частини, і включили сигналізацію… так машина і стоїть”, — розповів перевізник з Київщини Віталій Шаль.
“Хочу звернутися офіційно до міністра оборони, міністра інфраструктури – давайте сядемо за стіл, обговоримо всі проблеми і знайдемо шляхи розвʼязання цих проблем. Не можна на автомобільних магістралях вилучати водіїв, забирати їх, кидаючи вантаж та автомобіль на трасі… Людина має знати, виходячи в рейс, доїде вона додому чи не доїде”, – заявив президент АсМАП Леонід Костюченко.