Дослідники з Медичної школи Гроссмана Нью-Йоркського університету у ході експерименту на мишах виявили причину ранньої сивини.
Вона криється в стовбурових клітинах, повідомляє The New York Times.
Якщо ембріональні стовбурові клітини розвиваються у різні органи, то у дорослих стовбурових клітин більш передбачуваний шлях.
Зокрема, стовбурові клітини меланоцитів у волосяних фолікулах відповідають за вироблення і підтримання пігменту у волоссі.
За даними вчених, у кожному волосяному фолікулі зберігаються незрілі стовбурові клітини меланоцитів. За необхідності, вони переміщуються з однієї частини фолікула в іншу, де білки стимулюють їхнє дозрівання на клітини, що виробляють пігмент, який і надає волоссю відтінку.
Науковці припускають, що сиве волосся було результатом виснаження пулу стовбурових клітин меланоцитів.
Дослідники два роки відстежували та візуалізували окремі клітини у хутрі мишей. Побачили, що стовбурові клітини подорожували туди-сюди всередині волосяного фолікула, переходячи у свій зрілий стан, що виробляє пігмент, а потім знову в незрілий.
Але з часом клітини меланоцитів не могли підтримувати подвійну дію. Волосся, що випадає і відростає, завдає шкоди фолікулу, і, зрештою, стовбурові клітини припинили свою подорож і, таким чином, перестали отримувати білкові сигнали для виробництва пігменту. Відтоді нове волосся не отримувало своєї дози меланіну.
Хоча дослідження робили на гризунах, вчені кажуть, що їхні результати можна застосувати і до людей. Вони сподіваються, що ці висновки можуть стати кроком до запобігання процесу посивіння.