Опубліковано: 16 Березня, 2024. Переглядів: 596


Тариф на світло: скільки платитимуть українці з 1 квітня

В Україні з 1 квітня тариф на електроенергію не зміниться та становитиме 2,64 грн за кВт*годину. При цьому фіксована ціна може бути переглянута у травні, однак у Міненерго поки що про такі плани не повідомляють.

Вартість електроенергії переглянули влітку 2023-го. І хоча собівартість генерації, ремонтні роботи вимагають постійного перегляду тарифів, ймовірно, щонайменше протягом найближчих місяців (або навіть протягом усього року) підвищувати тариф не будуть.

Як платити менше за електроенергію

Держагенство з питань енергоефективності на своєму сайті опублікувало поради для українців про те, як ефективно споживати струм. І йдеться не завжди про економію: розумне споживання необхідно в першу чергу для збереження ресурсів. Основні поради:

Вимикати світло, якщо ніхто не знаходиться у кімнаті.

Використовувати енергоефективні лампочки. Варто встановити світлодіодні (LED) енергозберігаючі лампочки, які не містять шкідливих речовин.

Датчики руху – можливість заощаджувати електроенергію, коли вона не потрібна. У багатоквартирних будинках їх варто встановити у коридорах, під’їзді, на сходах та інших місцях спільного користування. У приватному будинку – біля дверей та на подвір’ї.

Енергозберігаючі побутові прилади мають маркування “А” чи “А+”. Холодильник такого класу споживатиме на 30-50% менше електроенергії, ніж пристрій такого ж об’єму марки “В”.

Режим очікування для комп’ютера доречний, якщо залишати його на кілька хвилин, а не на всю ніч. Слід вимикати пристрої, якими ніхто не користується. А ще краще – вимикати взагалі штекер з розетки. Це не лише дозволить заощадити електроенергію, але й вбереже пристрої від впливу можливих перепадів електроенергії. Можна також встановити автоматичні вимикачі.

Не можна залишати прилади, що працюють від акумулятора (наприклад, мобільні телефони), увімкненими довше, ніж потрібно для повної зарядки акумулятора.

Холодильник та морозильник варто тримати в чистоті, без льоду та снігу, регулярно розморожуйте ці прилади. Треба стежити за тим, щоб дверцята були щільно закритими. Охолоджуйте їжу перед тим, як поставити її в холодильник. По-перше, гаряча каструля змусить холодильник працювати інтенсивніше, а по-друге, вона нагріє інші продукти, і вони можуть зіпсуватися. Оптимальна температура в холодильнику – від нуля до п’яти градусів тепла. Регулюйте її відповідно до температури на кухні та кількості продуктів.

Використовуйте НВЧ-печі, МХ-печі та індукційні плити – вони працюють швидко та економічно.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *