ВЛК, які діють при Територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки пройдуть перевірку. Щоправда, поки лише у Києві.
Корупція, черги, недбалість: Ляшко назвав основні проблеми ВЛК при ТЦК
Міністр охорони здоров’я анонсував проведення великої перевірки, яка стосується діяльності військово-лікарських комісії у столиці. Йдеться про ті ВЛК, які діють при ТЦК та СП.
“Таке рішення викликане збільшенням кількості скарг, які ми отримуємо останнім часом. Основні з них стосуються дуже базових речей, які при бажанні можна оперативно виправити. Це і недотримання електронної черги, і відсутність базових умов для комфортного проходження ВЛК, і не оптимізовані маршрути”, – зазначив Ляшко.
Він уточнив, що для того, аби пришвидшити проходження ВЛК, був запроваджений окремий пакет в межах Програми медичних гарантій, який дозволяє військовозобов’язаним пройти медогляд у цивільному медзакладі: з чітко визначеними граничними строками. Однак, частина ВЛК досі діє при терцентрах комплектування.
Ляшко також назвав основні скарги щодо їхньої діяльності: зокрема, корупційну складову (вимагання хабарів за врахування усіх наявних хвороб та станів під час медоглядів), схеми незаконного переправлення чоловіків призовного віку через державний кордон чи прийняття рішень про надання відстрочки від призову за станом здоров’я, формальний підхід до проходження ВЛК військовозобовʼязаними, недбалість лікарів, проблеми з оскарженням висновків тощо.
Міністр зазначив, що МОЗ співпрацює з правоохоронцями та військовими адміністраціями.
Повторна ВЛК: кому з військовозобовʼязаних потрібно ще раз пройти медогляд
Згідно з законопроектом про мобілізацію, який все ще перебуває на розгляді парламенту, усі чоловіки призовного віку визнаватимуться ВЛК або придатними або непридатними до військової служби.
За словами нардепа, члена Комітету Верховної ради з питань нацбезпеки Федіра Веніславського, військовозобов’язані чоловіки, які отримали інвалідність другої та третьої групи після початку повномасштабної війни, будуть змушені пройти ще один медогляд, аби підтвердити свій стан здоров’я. Також це стосується чоловіків призовного віку, які отримали статус “обмежено придатних”.
Депутат уточнив, що чоловіків, які мають інвалідність першої групи, повторно не перевірятимуть.
Такі дії зумовлені тим, що після початку повномасштабного вторгнення, кількість людей з інвалідністю II та III групи значно зросла. У такий спосіб хочуть перевірити, чи людина справді хворіє, чи намагається ухилитися від призову.