Влада непальського муніципалітету, який охоплює більшу частину регіону Еверест, наказала альпіністам прибирати власні екскременти і повертати їх для утилізації у базовий табір.
Більшість альпіністів і допоміжного персоналу під час сходження, як правило, копають яму для туалету. Але чим вище в гори, тим менше у деяких місцях стає снігу, тож ходити в туалет доводиться просто неба.
Про це розповіли BBC.
Дуже мало людей приносять свої екскременти назад у біорозкладаних пакетах під час сходження на вершину Евересту, яке може тривати тижнями.
Це засмічення протягом років є великою проблемою на Евересті та інших горах у регіоні, хоч кількість кампаній з прибирання зростає.
Через екстремальні температури екскременти, що залишаються на Евересті, не розкладаються повністю.
“Наші гори почали смердіти. Ми отримуємо скарги на те, що на скелях видно людські випорожнення, а деякі альпіністи хворіють. Це неприйнятно та псує наш імідж”, – сказав Мінґма Шерпа, голова сільського муніципалітету Пасанг Лхаму.
Альпіністам, які намагаються піднятися на Еверест і сусідню гору Лхоцзе накажуть купувати так звані мішки для калу в базовому таборі, які “перевірятимуть після повернення”.
Організація “Комітет з контролю забруднення Сагарматхи” (SPCC) підрахувала, що між першим табором у підніжжя Евересту і четвертим табором у напрямку до вершини є близько трьох тонн людських екскрементів.
Повідомляється, що пакети для калу містять хімічні речовини і порошки, які роблять людські екскременти твердими і майже без запаху.
Зазвичай альпіністи проводять близько двох тижнів у вищих таборах для спроби піднятися на вершину. Тож планується, що їм видаватимуть два пакети, кожен з яких вони зможуть використати п’ять-шість разів.