В Офісі президента України пропонують змінити правила бронювання співробітників під час воєнного стану. Зокрема, критерієм для відстрочки від мобілізації може стати високий рівень сплачених податків.
Про це пише Forbes з посиланням на співрозмовників в Офісі президента.
Йдеться про об’єм сплаченого податку на доходи фізичних осіб з офіційних зарплати чи доходу.
За даними Центру економічної стратегії, остаточної концепції ще немає, але попередньо може йтися про такий варіант: забронювати можна буде працівника, який сплачує 6000 грн ПДФО на місяць. Для такої суми необхідно отримувати мінімум 33 400 грн зарплати. Також 22% від окладу має сплатити роботодавець у якості єдиного соціального внеску (ЄСВ).
Інший варіант – щомісячна “біла” зарплатня військовозобов’язаного у розмірі від 35 000 грн.
Також в ОП розглядають варіант, коли на бронювання може розраховувати працівник, за якого роботодавець платить близько 14 500 грн ЄСВ, що відповідає зарплаті у 66 000 грн.
Цей принцип може бути розповсюджений на ФОП, але чіткі критерії для цієї групи поки невідомі.
Джерела Forbes зазначають, що бронювання терміном на 45 днів здійснюватиметься через реєстр військовозобов’язаних “Оберіг”, де генеруватиметься QR код.
Нині бронювання співробітників від мобілізації доступне лише для критично важливих підприємств.
У листопаді Мінекономіки повідомляло, що Міноборони та Генеральний штаб не підтримують запровадження бронювання від мобілізації для ФОПів і гіг-контрактерів.