У Києві провели унікальну стоматологічну операцію дитині з рідкісним генетичним захворюванням. 10-річна Ірина Химич єдина в Україні із синдром Хадчінсона-Ґілфорда. Люди із таким діагнозом за рік старіють на 8-10 років. Через хворобу в дитини надто крихкі щелепи, зуби ростуть у два ряди. Стоматологи клініки Заблоцького видалили молочні зуби, щоб звільнити місце для постійних.
“Коли у 2018 році ми познайомились з Іринкою Химич та її мамою, то маленька пацієнтка потребувала термінової комплексної та складної допомоги стоматологів. У неї розвинувся запальний процес, були сильні зубні болі через те, що молочні зуби не випадали, постійні вже почали свій ріст, окрім того, велика кількість зубів була уражена карієсом”, – розповів стоматолог Ярослав Заблоцький.
Генетичну хворобу лікують лише в одному центрі за кордоном – науково-дослідницькому фонді Progeria Research Foundation, що у Бостоні, США, але через хворі зуби дитину не прийняли. Тому в 2018 провели першу операцію. Дівчинці пролікували 7 та видалили 2 зуби, зараз другу.
“Особливістю цього захворювання є те, що у хворих відсутній нормальний процес фізіологічної зміни зубів з молочних на постійні. Молочні зуби не випадають природним шляхом, а корені не розсмоктуються. Через те, що щелепа надто маленька та тонка і молочні зуби заважають розвитку постійних, ті починають рости в хаотичному порядку, формуючи другий ряд зубів. Отже, перед нами стояло завдання видалити молочні зуби”, – наголосив стоматолог Наталя Пономарьова.
Понад три години 8 медиків оперували дівчинку. 10 зубів видалили, один пролікували. Хірургічне втручання завершилося успішно. За словами лікарів Іринка йде на поправку. Добре розмовляє та харчується.
“Не буду лукавити, було важко як морально, так і фізично. У донечки зубки росли у два ряди, щелепа маленька та крихка, тому ця робота прирівнювалась до ювелірної. Донечці потрібен час для відновлення, але уже є перші гарні результати – нижні зубки стали майже в ряд. З верхніми трішки проблемно, але я дуже надіюсь що вони теж вирівнюються і стануть на перший ряд на ті місця де видалили молочні”, – каже мама пацієнтки Діна Химич.
За кілька днів після операції постійні зуби у дівчинки майже стали на природнє місце.