Опубліковано: 8 Грудня, 2023. Переглядів: 454


Україна посилила оборону свого західного кордону в Карпатах – CNN

Україна посилює заходи мобілізації, оскільки їй бракує бійців на полі бою. Українські чоловіки намагаються уникнути призову, а деякі нелегально втекти закордон.

Ось дещо з того, що писали у світових ЗМІ.

“Україна вживає жорстких заходів щодо ухилення від мобілізації, бо їй важко знайти війська”, CNN, США

Незабаром після вторгнення Росії в лютому 2022 року Україна посилила оборону свого західного кордону в Карпатах. Але додаткові патрулі та огорожі з колючого дроту, розгорнуті вздовж вершини гірського хребта вздовж румунського кордону, мали стримати чоловіків, яких мали мобілізувати, але ті хотіли втекти з країни.

Оскільки Україна наближається до третього року війни, ці люди потрібні як ніколи. У Києві все ще благають більше зброї та боєприпасів від США і ЄС. Але більше, ніж кулі, країні потрібні бійці, що призводить до пошуку нових шляхів мобілізації населення та посилення заходів проти ухилянтів.

Після вторгнення чоловікам, віком від 18 до 60 років, заборонили залишати країну. Багато хто обходить військову службу через еквівалент довідок про медичні вади, відстрочку через навчання або сімейні причини. Батько, який має трьох і більше дітей, звільняється, а також ті, хто має членів сім’ї, які вже служать в армії.

Деякі з тих, хто хоче втекти, наймають провідників, щоб ті провели їх через гори. Інші здійснюють ризиковану подорож самі. Один із них, 46-річний чоловік, який заблукав минулого місяця, отримав сильне обмороження і помер. Щонайменше 25 чоловіків потонули під час перетину річки Тиса, що відокремлює Україну від Румунії.

Але найпоширенішим шляхом втечі були великі прикордонні переходи. Багато хто покладається на підроблені документи, щоб втекти з країни. Інші вдаються до складніших, навіть відчайдушних схем.

За словами речника прикордонників Андрія Демченка, чоловіки втискалися в таємні відсіки автомобілів, видавали себе за священників і одягались у жінок, щоб непомітно пройти через пункти пропуску. Працівники вантажної компанії брали гроші за те, що чоловіки призовного віку ставали водіями вантажівок, а потім зникали за кордоном. 20-річний хлопець уклав фіктивний шлюб із родичкою з інвалідністю та намагався виїхати з країни як її доглядальник. Президент Володимир Зеленський визнає, що проблема є.

Потреба в додаткових військах виникає, коли Україна готується до тривалої війни. Ситуація в країні стала більш небезпечною після того, як великий контрнаступ зупинився, країни ЄС не виконали зобов’язань щодо снарядів, а Конгрес відхилив обіцянку президента Джо Байдена надати більше допомоги.

Водночас Росія відновила рівновагу після ранніх невдач. Її економіка виявилася стійкою перед лицем санкцій і перейшла на воєнний стан, а її військові отримали зброю від Ірану та Північної Кореї.

Кремль, маючи населення, яке втричі перевищує українське, мобілізував додаткові війська після вторгнення. Минулого тижня Володимир Путін наказав збільшити чисельність військ на 170 тис., довівши загальну чисельність до 1,32 млн.

“Нам потрібно більше солдатів. Професійні війська закінчуються”, – сказав “Дельфін”, керівник штурмової групи 68-ї бригади. Він сказав, що занадто багато цивільних задоволені тим, що залишають війну “професійним” солдатам, таким як він.

Міністр оборони Рустем Умеров недавно заявив, що в Україні проходить військову службу 1 млн осіб, зокрема 800 тис. у збройних силах. Але кількість втрат була приголомшливою, оскільки на початку цього року офіційні особи в США порахували, що Україна зазнала понад 124,5 тис. втрат, зокрема понад 15,5 тис. убитих у бойових діях.

Українці залишаються єдиними в тому, що багато хто вважає битвою за виживання, і десятки тисяч охоче приходять до призовних пунктів, щоб піти в армію, часто знаючи жахливі розповіді про те, як змінилося життя на території, контрольованій Росією. Але розмови з українцями призовного віку свідчать теж, що багато з них не хочуть воювати.

На станції метро в Києві 20-річний киянин Максим каже, що не бажає ризикувати життям в армії, враховуючи історії, які чув від друзів про недостатню підготовку і поширену корупцію, як-от хабарі для офіцерів за отримання відпустки.

“Це дуже складна тема. Нинішня форма мобілізації виникла в екстреному порядку на початку війни. Тепер уряд має пристосуватися, щоб задовольнити невідкладні та довгострокові потреби армії, забезпечуючи більш справедливий розподіл тягаря між усіма. У цій системі є лазівки, і деякі люди ними користуються”, – каже екс-міністр оборони України Андрій Загороднюк.

BBC з посиланням на дані Євростату повідомляє, що Україну покинули 650 тис. чоловіків призовного віку.

Деякі чоловіки, незначна меншість, як кажуть урядовці, ухиляються від призову, порушуючи закон. У серпні Зеленський звільнив усіх голів регіональних ТЦК через звинувачення у корупції.

Українські прикордонники з лютого 2022 року зупинили нелегальний виїзд з країни понад 16,5 тис. чоловіків призовного віку. Вони як правило їхали до Молдови чи Румунії, повідомив Демченко. За його словами, близько 7000 з них спіймали з підробленими документами під час спроби перетнути кордон, як правило, з Польщею. Цього року спіймали майже 2,5 тис.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading...