Українці побоюються зростання тарифів на комунальні послуги, бо повномасштабна війна спричинила масове зниження доходів наших співвітчизників. Названо тарифи на газ у грудні. “ГазПравда” заспокоїла споживачів.
У перший місяць зими вартість блакитного палива не змінюватиметься.
Як відомо, більшість українців (98%) одержують газ від Нафтогазу.
12,4 мільйона домогосподарств оплачують його за тарифом 7,96 грн/кубометр. Компанія запевнила, що їхня цінова пропозиція діятиме до 1 травня 2024 року – це фіксований тариф, який має соціальне значення. Таким чином, до завершення опалювального сезону газ точно не подорожчає.
Наприкінці листопада свої тарифи представили 12 постачальників. Вартість пального варіюється в межах 7,70 грн/кубометр і 9,99 грн/кубометр. У семи компаній вартість газу нижча за 8 грн/кубометр, а у п’яти – вища.
Вказано, скільки у грудні платитимуть клієнти різних компаній:
- ТОВ “ЄРУ ЛЮДЯМ” – 7,70 грн
- ТОВ “ЕНЕРДЖІ ТРЕЙД ГРУП” – 7,799 грн
- ТОВ “ГК “НАФТОГАЗ УКРАЇНИ” – 7,96 грн
- ТОВ ТЕРНОПІЛЬОБЛГАЗ ЗБУТ” – 7,96 грн
- ТОВ “ПРИКАРПАТ ЕНЕРГО ТРЕЙД” – 7,98 грн
- ТОВ “ПОЛТАВАГАЗ ЗБУТ” – 7,99 грн
- ТОВ “ГАЛНАФТОГАЗ” ПП “ОККО КОНТРАКТ” – 7,99 грн
- ТОВ “ЛЬВІВЕНЕРГОЗБУТ” – 8,20 грн
- ТОВ “КИЇВСЬКІ ЕНЕРГЕТИЧНІ ПОСЛУГИ” (YASNO) – 8,46 грн
- ТОВ “ДНІПРОВСЬКІ ЕНЕРГЕТИЧНІ ПОСЛУГИ” (YASNO) – 8,46 грн
- ТОВ “АСКАНІЯ ЕНЕРДЖІ” – 9,95 грн
- ТОВ “РІТЕЙЛ СЕРВІС” ТМ “Світлогаз” – 9,99 грн
Що потрібно знати про тарифи на газ
Законодавство забороняє підвищувати тарифи на газ в умовах воєнного стану. Мораторій має діяти весь цей період, а також півроку після його скасування
Проблема в тому, що кредитори та західні партнери України наполягають на завершенні реформи енергетичного ринку. На реалізацію ініціативи дали рік. Її головна складова – лібералізація тарифів на енергоресурси. Від влади вимагають встановити ринкові ціни, які значно вищі за нинішні.
У Нафтогазі заявили, що така компенсація шкодить галузі. У майбутньому буде видно наслідки, тому що не можна сподіватися на інвестиції у видобуток газу та розвиток енергоефективності без ринкових умов. При цьому малозабезпечені громадяни матимуть змогу й надалі користуватися субсидіями.