У світі живе багато людей, які полюбляють солодощі.
Однак їм на заваді встає стереотип, що це може призвести до діабету.
За даними Американської діабетичної асоціації, вживання цукру напряму не викликає цю хворобу, хоча й існує зв’язок між підвищеним споживанням солодких напоїв і діабетом 2 типу, пише eatingwell.
Серед факторів, які можуть вплинути на розвиток діабету:
навколишнє середовище;
генетика;
історія хвороби;
вік;
фізична активність;
стрес.
Для людей без діабету надмірне вживання цукру час від часу не завдає шкоди. Це може спричинити викид енергії й певний збій після цього. Водночас постійне споживання занадто великої кількості цукру може спричинити збільшення ваги та ризик резистентності до інсуліну. Ось вже ці два нюанси з часом призводять до діабету.
Згідно зі стандартами лікування діабету, ADA рекомендують усім людям починати обстеження у віці 35 років. Починати перевірятися раніше варто, якщо ви має надмірну вагу, а також один або більше з факторів ризику:
Родич першого ступеня з діабетом.
Серцево-судинні захворювання в анамнезі.
Артеріальна гіпертензія.
Рівень холестерину ЛПВЩ нижче 35 мг/дл (0,90 ммоль/л) та/або рівень тригліцеридів вище 250 мг/дл (2,82 ммоль/л).
Синдром полікістозних яєчників.
Відсутність фізичної активності.
Переддіабет.
Інші клінічні стани, пов’язані з резистентністю до інсуліну.
Попередній діагноз гестаційного діабету.
ВІЛ.
Експерти заспокоюють, що діабет – це складне захворювання, яке спричиняє одразу сукупність факторів. При цьому лікування від всіх його типів передбачають зміну способу життя – потрібне здорове харчування та регулярна фізична активність.
Також дотримання добре збалансованої дієти з низьким вмістом доданого цукру та багатою рослинною їжею, може допомогти знизити ризик діабету 2 типу. Це фрукти, овочі, горіхи, насіння та бобові.