Опубліковано: 21 Листопада, 2023. Переглядів: 262


Страйк на кордоні: польські фермери заявили, що братимуть участь у протесті – Bloomberg

Польські фермери приєднаються до далекобійників на знак протесту на кордоні з Україною: аграрії планують розширити блокаду.

Страйк польських далекобійників на кордоні з Україною загрожує поширитись, оскільки група фермерів планує приєднатися до протесту у четвертому пункті пропуску, інформує видання Bloomberg.

Блокада на кордоні: фермери планують долучитись до страйку

Блокада, яка розпочалася два тижні тому, призвела до того, що близько 20 000 транспортних засобів застрягли по обидва боки кордону. Це спонукало українську владу запропонувати допомогу в евакуації водіїв, які застрягли.

Далекобійники з Польщі та кількох східних країн-членів Європейського Союзу стверджують, що тимчасові поступки, запроваджені після вторгнення Росії, створили несправедливу конкуренцію з боку України, і хочуть, щоб вони були скасовані.

Близько 100 фермерів з асоціації “Зраджена сільська місцевість” планують влаштувати триденну акцію протесту на переході “Медика” (Шегині – з українського боку), повідомив виданню Bloomberg один з її організаторів Лукаш Мартин. “Фермери були першою групою, яка постраждала. Зараз є транспортні компанії, питання в тому, хто буде наступним”, – зазначив він.

Члени Міжнародного союзу автомобільного транспорту, галузевої групи, з Угорщини, Польщі, Словаччини, Чехії та Литви закликали в листі президентку Єврокомісії Урсулу фон дер Ляєн переглянути угоду, яка дозволяє лібералізацію дорожнього руху з Україною, термін дії якої закінчується в червні 2024 року.

Виконавчий орган ЄС заявив у четвер, що будь-яке повторне введення дозволів або квот на автомобільні перевезення з України юридично неможливе, оскільки це порушить чинну угоду між ЄС і Києвом. Нагадаємо, ЄС дозволив українським перевізникам переміщувати товари без отримання дозвільних документів для простішого та швидшого потоку відправлень під час війни.

Посол Зварич: кордон – не заручник

Заступник міністра інфраструктури України Сергій Деркач, після візиту до пунктів пропуску “Рава-Руська” та “Краківець”, повідомив, що на двох переходах n було не більше 15 протестувальників, які фактично утримують кордон у заручниках.

“Зрозуміло, що гарантії щодо безперешкодного доступу гуманітарної допомоги та небезпечних вантажів не виконуються. Ми бачили численні випадки, коли цистерни з паливом та гуманітарна допомога стояли в черзі. Ми передали цю інформацію польським колегам і чекаємо на відповідь”, – зазначив Деркач.

Посол України у Польщі Василь Зварич під час конференції з оцінки допомоги Україні, що відбулася у понеділок у Варшаві, зазначив, що кордон повинен бути розблокований.

“Ми не можемо дозволити нікому зробити з нашого кордону заручника. Наш спільний кордон має об’єднувати, а не ділити. Тим більше, що це також кордон між Україною і ЄС”, – заявив Зварич, передає Укрінформ. Він додав, що кордон не може бути заблокований, особливо тоді, коли немає морського і повітряного шляхів для транспортування товарів.

Додамо, наразі на кордоні в чергах на трьох напрямках перебуває близько 2900 вантажівок.

Олена Ковальська, Експрес


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading...