В українській розвідці попередили, що у Силах безпеки й оборони потрібні фахівці за величезною кількістю напрямків. Також розвідка інформує, що Росія мобілізовує близько 20 тисяч осіб на місяць.
В Україні триває повномасштабне вторгнення, а тому в системі захисту кожен українець може знайти собі місце. Про це заявив представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов.
“Наші оборонці – це не люди з металу, їм потрібна ротація” – Юсов
«Щодо мобілізаційних заходів в Україні: у нас триває повномасштабне вторгнення і війна за виживання, – сказав Юсов в інтерв’ю «Еспресо». – Це означає, що війна не десь там, вона фактично прийшла у кожний регіон, у кожне місто і багато сімей, так чи інакше відчули її на собі. Це означає, що і оборонці не десь там – це не люди з металу, їм потрібна ротація, лікування, їм потрібна заміна. Вони, на жаль, гинуть. В системі захисту України може знайти собі місце кожен українець та українка – це не обов’язково має бути участь в штурмових діях. У Силах безпеки і оборони потрібні фахівці за величезною кількістю напрямків та спеціалізацій, тож ще раз підкреслюю – кожен зможе себе там знайти та зробити свій внесок у справу захисту України», – сказав він.
Щомісяця Росія мобілізує понад 20 тисяч осіб на війну
Також представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов заявив, що ворог щомісяця мобілізує понад 20 тисяч осіб на війну.
“Понад 20 тисяч на місяць продовжують залучатись в різний спосіб. Це рекрутинг і серед ув’язнених, і серед боржників, якихось неблагонадійних категорій населення. Про добровольців там мова не йде. Мобілізація строковиків планово триває. Рекрутинг, в тому числі із мотивацією фінансової виплати або, якщо людина не підписує контракт, то якісь санкції обіцяють”, – зазначив Юсов.
За його словами, російське командування широко практикує “примусове підписання контракту” із колишніми військовослужбовцями. “Коли начебто викликають на звірку у військкомат, кладуть контракт і в принципі назад людина не виходить, бо інакше йому погрожують вже якимось кримінальним переслідуванням або іншими проблемами в житті. І от так частина опиняється на фронті”, – пояснив Андрій Юсов.
Тому, як наголосив представник ГУР, “говорити про мотивацію цих людей, з точки зору ідеології, з точки зору “любові” до їхньої батьківщини не доводиться, особливо, коли мова йде про депресивні регіони”.
Окрім того, за інформацією BBC, у Білорусі хочуть посилити відповідальність за ухиляння від служби в армії. Уряд цієї країни вже приготував відповідний законопроєкт. Згідно з поправками, які мають схвалити обидві палати парламенту, за спробу ухилення від служби загрожуватиме до трьох років колонії чи “хімії” (виправної установи відкритого типу). Раніше йшлося про два роки ув’язнення.
Виростуть також штрафи щодо низки статей, пов’язаних із військовим обліком. Крім того, білоруська влада має намір запровадити нову форму повістки смс-повідомленнями: телефонні оператори будуть зобов’язані проводити розсилки повідомлень за списками від військкоматів та КДБ, а білоруси мають повідомляти у військкомат про зміну номера телефону.