Національний банк України зобов’язав усі банки, які обмінюють пошкоджені купюри доларів на нові (інкасо), вказувати вартість та строки обміну.
Крім того, для обміну доведеться сплатити комісію. Про це пише йдеться у матеріалі Obozrevatel.
Зазначається, що така послуга коштує від 7% до 50% від суми.
“Якщо нам, крім обміну купюр, також треба переконатись у їхній платоспроможності (а часто це умова для інкасо), за це також доведеться платити окремо. Якщо для інкасо обрати “Райффайзен”, то заплатити з $1000 доведеться $70 комісії за обмін та 10 грн за перевірку купюр”, – ідеться у повідомленні.
Водночас в “АкордБанк” попросять заплатити вже $150 комісії за обмін та 20 грн за перевірку банкноти.
“Що цікаво, у їхніх конкурентів, у “Райффайзена”, під час перевірки великої кількості купюр на платоспроможність вартість за кожну банкноту становитиме всього 35 коп. (максимальна вартість – 1 гривня). А “АкордБанк”, незважаючи на кількість купюр, за перевірку проситиме по 2 грн за купюру (але не менш ніж 20 грн). Тобто і за перевірку однієї, і за перевірку 10 купюр доведеться заплатити 20 грн”, – сказано у повідомленні.
Бере комісію і “КредоБанк” – 15%.
“Із 1000 доларів це 150 доларів комісії. Крім того, 10 грн треба заплатити за перевірку банкнот (по 1 грн за штуку). Водночас мінімальна комісія становить 350 грн. Якщо ви, наприклад, хочете обміняти купюру в 10 доларів, то розмір комісії фактично “з’їсть” вартість купюри. У вас заберуть 350 грн, стару банкноту в 10 доларів, а видадуть нові 10 доларів, вартість яких становитиме близько 370 грн (залежно від курсу)”, – пише видання.
Водночас у MTB-Bank на своєму сайті вартість послуг інкасо не вказали.