Опубліковано: 13 Вересня, 2023. Переглядів: 810


Субсидія на дрова: як правильно її оформити

Українці, які опалюють помешкання дровами, вугіллям чи використовують скраплений газ, можуть оформити житлові субсидії.

Така допомога призначається у разі, коли домогосподарство не отримує комунальну послугу з централізованого опалення і не використовує природний газ або електроенергію для індивідуального опалення.

— Субсидія на тверде паливо призначається з місяця звернення і до кінця поточного року, — розповідає Уляна Бабій, заступниця начальника відділу надання житлових субсидій ГУ ПФУ у Львівській області. — Вся сума житлової допомоги виплачується раз на рік. У середньому розмір цієї субсидії може становити до 3,5 тисячі гривень, залежно від доходу домогосподарства.

Документи для призначення цієї допомоги потрібно подавати щороку, адже житлові субсидії саме на придбання твердого палива за жодних обставин автоматично не перепризначаються.

Якщо у домогосподарстві ще платять за інші комунальні послуги — електроенергію, водопостачання, вивезення сміття, то паралельно може надаватися субсидія на ці види послуг. У цьому випадку кошти надходять щомісяця.

— Які документи слід подавати, щоб отримати субсидії на придбання твердого палива чи скрапленого газу?

— Потрібно написати заяву й заповнити декларацію, пред’явити паспорт. Довідку про те, що в помешканні лише пічне опалення або ж мешканці використовують скраплений газ, можуть видавати органи місцевого самоврядування (територіальні громади).

До слова, іноді мешканці, яким припинили надавати послугу з газопостачання через борги, намагаються оформляти житлові субсидії на тверде паливо. Але при заборгованості з оплати житлово-комунальної послуги (яка перевищує 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (680 гривень. — Авт.) субсидії не призначають.

Подавати документи на призначення житлових субсидій можна уповноваженим посадовим особам виконавчого органу сільської, селищної чи міської ради відповідних територіальних громад, у відділеннях Пенсійного фонду чи ЦНАПів. Заяву також можна надсилати поштою.

— Як розраховується житлова субсидія на придбання твердого палива чи скрапленого газу? 

— Мінімальні норми забезпечення твердим паливом становлять дві тонни на домогосподарство на рік, скрапленим газом — два балони (42 кілограми) на рік на одну-дві особи (три балони (63 кілограми) — на три-чотири особи, чотири балони (84 кілограми) — на п’ять і більше осіб).

Субсидія для придбання скрапленого газу чи твердого палива призначається, виходячи з річного доходу осіб за попередній календарний рік. І навіть якщо звернення буде у грудні 2023 року, враховуватиметься дохід за минулий рік.

— Хто не може розраховувати на таку житлову субсидію? 

— Наприклад, домогосподарство, де один з його членів не працює і має нульовий дохід. Або ж, якщо нарахований середньомісячний сукупний дохід особи менший за розмір мінімальної зарплати чи якщо не сплачується протягом трьох місяців єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ). Чи коли особа перебувала за кордоном більш ніж 60 днів.

Житлові субсидії також не призначають, якщо у власності члена домогосподарства два і більше житлових будинків (виняток — один із двох будинків у селі чи в селищі; отриманий у спадок). Не передбачена субсидія і для людей, які мають будинок площею понад 230 квадратних метрів, або квартиру — понад 130 квадратних метрів. Це ж стосується випадків, коли хтось із членів родини володіє транспортним засобом, якому менше як 5 років з часу випуску, або є декілька транспортних засобів віком до 15 років. Або ж, якщо хтось із членів родини за останній рік до дати оформлення субсидії зробив покупку на суму понад 50 тисяч гривень чи має депозит на більш ніж 100 тисяч гривень.

Богданна Мартиник, Експрес


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *