Опубліковано: 5 Вересня, 2023. Переглядів: 579


“Польща почала екстрадувати в Україну чоловіків” – Rzeczpospolita

Стаття на сайті польського видання Rzeczpospolita.

Польщу та інші країни ЄС можуть завалити українськими запитами щодо екстрадиції чоловіків, які покинули країну завдяки хабарям.

Частину імен таких українців уже передано Польщею українським спецслужбам.

Лідер панівної в Україні фракції парламенту “Слуга народу” Давид Арахамія недавно припустив, що українські правоохоронці вимагатимуть екстрадиції чоловіків призовного віку, які незаконно покинули країну, рятуючись від мобілізації. За дорученням президента Володимира Зеленського всі дозволи зняття з військового обліку, видані військово-медичними комісіями після 24 лютого 2022 року, підлягають перевірці, тому що вони могли бути отримані корупційним шляхом.

За даними штабу Прикордонної служби Польщі, з 24 лютого 2022 року по 31 серпня 2023 року до Польщі в’їхали майже 2,87 млн громадян України у віці 18-60 років, а виїхали майже 2,8 млн українців. 80 тис. українських чоловіків призовного віку в’їхали до Польщі після 24 лютого 2022 року та випарувалися.

“Одна людина могла перетнути кордон навіть кілька сотень разів. Але якщо відняти від’їзди від приїзди, у Польщі залишиться близько 80 тис. чоловіків-українців. Українці потенційно підлягають мобілізації вдома. Скільки з них справді відповідали вимогам зняття з обліку – невідомо”, – зазначає речник Головного управління Прикордонної служби Польщі, лейтенант Ганна Михальська.

“Це важлива цифра для України, тому що цих людей можна мобілізувати та поповнити лави ЗСУ, тим самим зміцнивши нашу оборону та безпеку”, – каже Федір Вениславський з Комітету національної безпеки, оборони та розвідки Верховної Ради України.

Він не відкидає, що прокуратура України може притягнути до відповідальності своїх громадян за кордоном у кримінальних справах. Деякі з них зникли нелегально через так званий “зелений шлях”. В Україні регулярно затримують посередників, причетних до цієї нелегальної практики переправлення чоловіків закордон.

Щоб доставити таких людей назад до країни, Україна має видати міжнародний ордер на арешт кожного з них.

“Якщо ми такого іноземця затримаємо, наприклад, для простої перевірки на дорозі, наша “Національна поліцейська інформаційна система” покаже, що він – особа, яку переслідує прокуратура України, тому що дані “Інтерполу” в нас є. Ми затримуємо таку особу і повідомляємо в нашу прокуратуру. Чи буде її екстрадиція, вирішить польський суд”, – каже інспектор Маріуш Чярка, речник Головного управління поліції Польщі.

За інформацією Прикордонної служби, Польща, за угодою з Україною, вже депортувала низку українських громадян, які переправляли нелегалів до Європи.

Переклад Gazeta.ua


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *