Опубліковано: 9 Лютого, 2021. Переглядів: 359


Прописку в Україні скасують з квітня: міністерство пояснило нововведення

В Україні скасують штамп про місце реєстрації в паспорті. Замість цього буде працювати електронний реєстр, з якого чиновники повинні будуть самі отримувати інформацію про адресу постійного проживання.

У тестовому режимі нововведення запрацює вже з 1 квітня.

На прохання OBOZREVATEL в пресслужбі Міністерства цифровий трансформації відповіли на головні питання про нові правила.

Коли зміняться правила?

Уже з квітня запроваджуємо експериментальний проєкт з електронною пропискою. Протягом року до експерименту приєднаються найбільші українські міста.

Зміна місця реєстрації — найпопулярніша державна послуга в Україні. Ми довго шукали рішення, як її цифровізувати, і нарешті знайшли його. Зараз Мінцифра проводить глобальну реформу цього напрямку. Працюємо над розробкою електронної послуги зі зміни місця реєстрації — онлайн у кілька кліків.

Як можна буде “прописатися”?

Потрібна лише ID-картка та Дія (портал або застосунок).

Потрібно буде зайти у застосунок або на портал Дія, щоб заповнити за 10-15 хв заяву. І власник житла повинен буде підтвердити ваш запит. Сама послуга буде надана протягом однієї доби.

Через Дію власник житла отримає відповідне сповіщення та зможе надати згоду просто зі смартфону. А якщо ви переїдете в інше місце, то ви так само легко зможете виписатися.

Як потім показувати прописку?

Дані про прописку автоматично з’являється у реєстрі. Після цього не треба буде йти по кабінетах і доносити якісь довідки.

Якщо є паперовий паспорт, прописатися онлайн не вийде?

Для експериментального проєкту потрібен буде ID-паспорт. Паралельно працюємо над відповідним законопроєктом, який зафіксує зміни на рівні держави.

Після прийняття закону послуга стане доступною і для власників паспортів-книжечок. Також документ передбачає:

-скасування штампів в паспортах– підтвердженням реєстрації місця проживання є дані про реєстрацію;

-захист права власності – можливість безперешкодно розпоряджатися власним майном (“виписати” будь-яку особу, яка задекларувала своє місце проживання у нерухомості власника);

-скасування обов’язкового візиту до військкомату під час зміни місця проживання онлайн;

-отримання пенсії у будь-якій точці України — заява про призначення пенсії та її отримання здійснюється незалежно від місця роботи чи місця проживання заявника.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *