Опубліковано: 22 Липня, 2023. Переглядів: 397


Три природні заповідники на заході України, які необхідно відвідати усією сім’єю (ФОТО)

Зараз важливо подорожувати Україною, щоб побачити усю її красу і величність.

Якщо звикли їхати до моря чи в гори, то варто ще й відвідати природні заповідники.

Під час війни є можливість побачити лише три.

Ґорґани

Це один з найгарніших в Україні заповідників. Розташований у високогірній частині Довбушанського масиву серед Карпатських вершин. Славиться буковими пралісами. Захоплює дивовижними краєвидами і пішохідними доріжками, що ведуть до скель Довбушанка та Ведмежик.

Природний заповідник Ґорґани

Ця територія входить до списку Світової спадщини ЮНЕСКО. В цьому регіоні вдалося зберегти первозданну природу. Такою вона була тут сто, двісті чи навіть більше років тому.

Дістатися до Ґорґан нелегко. Тут багато стрімко спадаючих схилів та видовжених хребтів. До поїздки треба готуватись. Хоча зараз вже є багато гідів, які проведуть вас місцевими стежинами та покажуть красу заповідника.

Милуються тут не лише горами. На території цієї зони беруть початок близько 30 стрімких річок. А тамтешні ліси – це взагалі родзинка.

Розточчя

Ще один гірський заповідник на заході України. Він дивує туристів великою кількістю форм рельєфу. Тут побачите гострі скелі, річки, ставки, полонини. На території заповідника зустрінете лисиць, горностаїв, оленів, змієїдів, жовтоголових корольків та чорних лелек. А якщо вирішете дійти до найпопулярнішої тамтешньої локації – гори Гострий горб, то зможете оцінити місцеві пейзажі.

Природний заповідник Розточчя

Від Розточчя, як і від Ґорґан, беруть початок десятки струмків та річок, що впадають у Буг, Дністер та Чорне море.

Заповідник знаходиться на території одразу трьох регіонів – Карпат, Поділля та Полісся.

Рекомендуємо відправлятися до Розточчя рано вранці, аби за день встигнути обійти хоча б маленьку частину цієї прекрасної зони. Завчасно домовтесь з гідом. З ним подорож стане значно цікавішою.

Медобори

Якщо плануєте відпочивати на Тернопільщині, то обов’язково відвідайте унікальну заповідну зону Медобори. Назва цієї території пішла від медоносних рослин, які заповнюють долину. Якщо боїтесь бджіл, то будьте обережними. Влітку їх тут дуже багато.

Природний заповідник Медобори

Медобори – мальовнича локація. Тут – залишки давнього бар’єрного рифу. За даними геологів, його вік близько 25 мільйонів років. На цій території у Х-ХІІІ століттях розміщувався один з останніх осередків язичництва у Київській Русі – збручський культовий центр. Про це свідчать археологічні знахідки. Та й природних об’єктів тут чимало. Чого варті лише озера, які навіть взимку не покриваються льодом.

Приїздять у Медобори ше й заради оздоровлення. На березі річки Збруч розташоване джерело “Гліцеринова вода”. Славиться своїми цілющими властивостями.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading...