Благовіщення Пресвятої Богородиці відзначають 7 квітня. Це одне з найбільших християнських свят.
Щорічно Благовіщення святкують 7 квітня.
В Україні традиційно дівчата та жінки моляться про щасливу долю, мир та злагоду в сім’ї.
Про традиції свята нагадує Gazeta.ua.
В Україні Благовіщення завжди вважали жіночим святом-оберегом: у цей день дівчата та жінки зверталися з молитвами до Пресвятої Богородиці та просили щасливої долі, вдалого заміжжя, щастя в батьківщині, здоров’я дітям та рідним та заступництва в недолі.
Назву свята пов’язують із “благою вістю”: цього дня, за Євангелією, до Діви Марії явився Господній архангел Гавриїл, який приніс їй благу звістку: Марії судилося стати Матір’ю Божою. Зачавши від Духа Святого, вона мала народити Сина, якого назве Ісусом.
За народною традицією, хати цього дня традиційно прикрашали квітами або їх зображеннями. Це ‒ символи непорочності. У Благовіщення, як і в будь-яке інше велике церковне свято, не слід займатися важкою працею або виконувати домашню роботу.
Небажано також виїжджати з дому, працювати на землі чи підрізати дерева. Вважається, що саме цього дня Господь благословляє все, що росте і рослини йдуть у ріст і починають зеленіти.
У народі також казали: “птах гнізда не в’є, дівка косу не плете”. Тобто у Благовіщення не можна стригти й фарбувати волосся. Заборонено також шити, в’язати, готувати до вечора, так що краще приготувати їжу напередодні. Не можна було також щось нове, бо забрудниться чи порветься.
Загалом, цього дня краще відвідати церковне богослужіння, особливо дівчатам та жінкам.