Торнадо виникло біля північного полюса і пройшло поверхнею Сонця. Воно складалося з бурхливих вихорів плазми неймовірної висоти. “Сонячний торнадо” відбувався протягом декількох днів, після чого розвіявся у хмару іонізованого газу.
“Цей стовп плазми, що обертається, висотою в 14 земних куль виливав на Сонці краплі розпеченого матеріалу розміром з Місяць.
Я не можу уявити собі більш пекельного місця”, – зазначив астрофотограф Ендрю Маккарті, який розмістив відео торнадо у Twitter.
Як відомо, висота цього торнадо на Сонці склала 178 тисяч кілометрів. Раніше вчені вже фіксували такі торнадо, однак тоді їхні розміри сягали 25-100 тисяч кілометрів.
Вчені наголошують, що для жителів Землі це торнадо не несло жодної небезпеки, оскільки наша планета знаходиться далеко від Сонця. А от для Місяця небезпека є, адже викинута плазма може досягти його поверхні.
“Після виверження торнадо пролетів над північним полюсом Сонця. До Землі чи будь-якої іншої планети він не наближався”, – розповів космічний фізик з Університету Редінга Метью Оуенс.
I spent 3 hours yesterday with my solar telescope pointed at a tall tornado-y looking thing on the sun. This 14-Earths-tall swirling column of plasma was raining moon-sized gobs of incandescent material on the sun. I can’t imagine a more hellish place. pic.twitter.com/dewzNEAEJA
— Andrew McCarthy (@AJamesMcCarthy) March 18, 2023