Опубліковано: 18 Березня, 2023. Переглядів: 366


В Україні фальсифікат вершкового масла становить до 80% продажів: як відрізнити підробку

В Україні фальсифіковане вершкове масло сьогодні можна зустріти частіше, ніж якісне.

За оцінками фахівців, фальсифікат вершкового масла становить від 20 до 80% від загального обсягу продажів цього продукту. Такі приголомшливі цифри наводить Держпродспоживслужба.

Фальсифікат вершкового масла можна купити не лише на стихійних ринках, а й у супермаркетах з репутацією.

Часом і самі продавці не знають, що дають на продаж виробники. А самі виробники готові йти на ризик, виготовляючи неякісний продукт, оскільки сума виручки з лишком покриє суму можливого штрафу.

Адже підроблене масло, яке виготовляють з використанням рослинних жирів, набагато дешевше за натуральне вершкове масло. Тому його можна продати за нижчою ціною, що дозволяє досягти чималого прибутку за рахунок високого обігу товару.

Розпізнати фальсифікат часом буває непросто навіть у лабораторних умовах. Підроблене вершкове масло візуально майже нічим не відрізняється від натурального. І все ж, фахівці називають кілька ознак, які можуть свідчити про те, що вам намагаються продати фальшивку.

Ознаки фальсифікованого вершкового масла

Якісний продукт не може бути дешевим. Є компоненти, з яких складається собівартість товару. За інших рівних умов (енерговитрати, витрати на оплату праці персоналу, податки) вартість сировини для натурального масла та фальсифікату дуже сильно відрізняється. Продукт тваринного походження набагато дорожчий. Отже, якщо магазин продає масло за ціною, меншою ніж 50 грн за 200-грамову пачку, то це однозначно фальсифікат.

В інтернеті та малознайомих місцях найбільша ймовірність напоротися на фальсифікат. Вершкове масло належить до продуктів із обмеженим терміном придатності. Тому воно не підлягає продажу в інтернеті або пересиланню поштою. Не варто також купувати його на стихійних ринках, адже там часто можна купити не просто фальсифікат, а підробку, яка може бути вкрай небезпечною для здоров’я.

Відрізнити фальсифікат від якісного масла можна за консистенцією продукту. Продукт, що містить лише тваринні жири, швидко твердне на холоді. А той, що містить рослинні олії, залишається м’яким. Тому фальсифікат може мати краї, що опливли, не чітку лінію розрізу і при розрізанні (якщо його продають на вагу) не кришиться.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading...