Навчання бійців об’єднаної штурмової бригади Нацполіції “Лють” стартували в Закарпатській області. Впродовж двох тижнів будуть вивчати три дисципліни: тактичну медицину, вогневу та тактичну підготовку.
Про це Суспільному розповів начальник тренінгового центру Нацполіції в Закарпатській області Андрій Арутюнов.
За його словами, серед завдань, які виконуватимуть бійці бригади “Лють”, — проведення штурмових дій, знешкодження диверсійно-розвідувальних груп і незаконних збройних формувань, аеророзвідка, виявлення позицій та знищення противника. Наразі до лав штурмової бригади “Лють” записалися 426 людей.
У тирі для бійців об’єднаної штурмової бригади Нацполіції “Лють”проводять навчання з вогневої підготовки. Почали з огляду зброї.
“Як користуватися зброєю, як стріляти. Важкого нічого нема, я фізично підготовлений. Я з Рахова. Мені запропонували поліцейські, я подумав і долучився до підрозділу. Трохи важко, бо я до цього не тримав зброю в руках. Не жалію зовсім. Треба захищати нашу Україну”, — розповів поліцейський Василь.
Стріляли поліцейські по чотири рази. Розповів інструктор з вогневої підготовки.
“Перший номер, який здійснював вправу зі стрільби, зробив по два постріли в дальню мішень і ближню. У дальню мішень влучив двічі, тобто ціль вражена,а також в ближню мішень влучень два. Другий номер також має два влучення в дальню і ближню мішень. Це відмінний результат. Перед тим, щоб здійснити влучний постріл, потрібно відпрацювати приведення зброї в готовність, приведення зброї на лінію прицілювання, здійснити правильне прицілювання, тобто в тому положенні, в якому має бути. Здійснити спуск курка і після цього відбудеться постріл. Після таких відпрацювань ми показуємо хороші результати”, — каже чоловік.
На вулиці інструктори проводили навчання з тактичної підготовки.
“Це була кругова оборона, щоб перевірити наявність всіх: чи є поранені й загиблі, перевірити БК , воду. Навчання на вищому рівні. Мені дуже подобається, тому я обрав “Лють”. Тут у більшості нічого не виходить, але ми вчимося, щоб все виходило”, — розповів інструктор.
Спеціальна підготовка бійців штурмової бригади “Лють” складається з теоретичного та практичного етапів. Про це розповів начальник тренінгового центру Нацполіції в Закарпатській області Андрій Арутюнов.
“Курс підготовки поліцейських в цей підрозділ передбачає 14-денний термін навчання. За цей час вони мають опанувати певний ряд дисциплін — тактичну підготовку, вогневу підготовку, домедичну підготовку, загальну профільну і функціональну, спеціальну фізичну підготовку. Теоретична підготовка — це дуже добре, але мої підлеглі інструктори намагаються максимально якомога більше наблизити умови проведення занять до бойових дій, до тих дій, у яких можуть опинитися наші поліцейські”, — ділиться чоловік.
За словами Андрія Арутюнова, після двотижневих навчань поліцейські складатимуть комплексний залік.
“Вони складають залік, показують рівень знань. Після цього будуть ще певні заняття, певні злагодження в інших підрозділах, це вже зовсім інший напрямок, інша кількість годин, тобто навчання будуть тривати, ніхто їх в зону бойових дій направляти поки не буде”, — каже начальник тренінгового центру Нацполіції Андрій Арутюнов.
Навчання в бійців штурмової бригади Нацполіції “Лють” щодня триває з 9 до 18 години.