Опубліковано: 11 Лютого, 2023. Переглядів: 543


Розшук призовників: чи можуть давати розпорядження територіальні центри комплектації

Адвокат Роман Сімутін розповів у своєму «Telegram»-каналі, чи мають територіальні центри комплектації право давати розпорядження про розшук і доставляння ухилянтів від мобілізації.

За його словами, це все чергова провокація. Адже такі вимоги можна назвати лише правовою нісенітницею та підміною понять.

Процедура розголошення у розшук передбачена Кримінально-процесуальним кодексом (КПК). Її здійснюють виключно після того, як було оголошено підозру у скоєнні кримінального правопорушення за ухиляння від призову щодо мобілізації.

Після того, як було оголошено розшук, слідчий повинен звернутися з клопотанням до суду про затримання і доставляння підозрюваного до поліцейського органу, де було оголошено розшук.

Оголосити розшук і провести затримання можна лише:

  • за рішенням суду;
  • за наявності обґрунтованої підозри;
  • у рамках відкритого кримінального провадження.

Також адвокат зазначає, що потрібно бути справжнім фокусником, щоб реалізувати це все в межах адміністративної справи або на підставі Порядку, визначеного Кабінетом міністрів.

Хоча в Порядку зазначено, що територіальний центр комплектації може звернутися до поліції з розшуку, затримання і доставляння громадян, які ухиляються від свого військового обов’язку, це, на думку Сімутіна, підміна понять.

Тому що насправді текст повинен звучати так: «Територіальний центр комплектації (ТЦК) може звертатися до поліції для встановлення місцезнаходження та супроводження до ТЦК». А не для розшуку, затримання і доставлення.

Правозахисник вважає, що громадяни, коли читають подібні юридичні формулювання, не розуміють термінології і не можуть оцінити, чи затримання правомірне. Тому, через незнання своїх прав, добровільно виконують незаконні вимоги поліції.

Якщо так сталося — що потрібно робити

Спочатку попросіть поліцейського пояснити поняття і пред’явити ухвалення суду про ваше затримання. Швидше за все адекватної відповіді ви не отримаєте. Сімутін резюмував, що потрібно просто продовжувати робити те, що ви і робили. Звичайно, якщо раніше ви не отримували повістку, за якою не проходили військово-лікарську комісію. Тому що це вже кримінальна справа.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *