В Україні у четвер, 19 січня прогнозують дещо менше споживання електроенергії, ніж у попередні дні.Пов’язано це з відносно теплою погодою. Однак дефіцит потужності в енергосистемі зберігається суттєвий. Про це повідомляє Укренерго.
Більший дефіцит очікують ввечері, коли генерація може покрити тільки три чверті споживання.
“Внаслідок російських ракетних та дронових атак пошкоджені електростанції (генеруючі потужності) та високовольтна мережа. Остання атака росіян 14 січня завдала суттєвих пошкоджень декільком енергоблокам теплових електростанцій”, ‒ пояснюють в Укренерго причини дефіциту.
До всіх обленерго сьогодні доведені ліміти споживання на всю добу.
“Нагадуємо, кожне обленерго у своєму регіоні складає графіки планових погодинних відключень, які мають забезпечувати споживання області на рівні доведеного ліміту. Перевищення лімітів призводить до ризиків створення аварійних ситуацій в енергосистемі. Тому для їх попередження застосовуються аварійні відключення”, ‒ йдеться у повідомленні.
Напередодні енергетики завершили ремонт автотрансформатора на одній з підстанцій у Дніпровському регіоні. Відновили вкотре пошкоджену лінію електропередачі, яка з’єднує Запорізьку атомну електростанцію з енергосистемою України, забезпечує її живлення, запобігаючи аварії.
“Укренерго, виробники електроенергії та обленерго постійно працюють над відновленням пошкоджених об’єктів, уражених атаками ворога. Однак після кожної наступної атаки росіян по енергетичній інфраструктурі відновлення стає дедалі складнішим та триває довше”, ‒ наголошують у компанії.
Енергосистема України вже пережила 12 ракетних атак ворога та 14 ударів БПЛА по енергооб’єктах. Окрім того, понад 10 ГВт основних встановлених потужностей нині перебувають під контролем ворога. Це, зокрема, найбільша в Україні та Європі Запорізька АЕС, Запорізька ТЕС, Луганська ТЕС, Вуглегірська ТЕС, Каховська ГЕС.
На тимчасово захоплених територіях півдня також знаходиться і більшість вітрових та сонячних електростанцій.
“Крім АЕС, решта електростанцій – це ключові регулюючі потужності. Саме вони забезпечують покриття споживання у пікові ранкові та вечірні години, коли фіксується найбільший дефіцит”, ‒ пояснили в Укренерго.