Опубліковано: 23 Грудня, 2022. Переглядів: 264


Що буде з тарифами на комуналку в Україні: ухвалили рішення

В Україні тарифи на опалення та гарячу воду не перераховуватимуть щонайменше до кінця опалювального сезону.

Кабінет міністрів ухвалив рішення надати додаткову субвенцію місцевим бюджетам у розмірі 14 млрд грн.

Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигальпередає Obozrevatel.

Ці кошти можна використовувати для компенсації збереження тарифів. За його словами, 14 млрд грн використовують, щоб тарифи на тепло й гарячу воду для людей залишилися без змін.

Ці кошти допоможуть підприємствам стабільно працювати взимку й ремонтувати обладнання.

“Ми пообіцяли, що уряд допомагатиме й підтримуватиме місцеву владу. І ми цю обіцянку виконуємо”, – зазначив глава уряду.

В Україні вартість електроенергії для населення не переглядатимуть. До того ж будь-які заяви про те, що готується подорожчання, є інформаційними атаками Росії.

Про це йдеться в заяві постачальника електроенергії в Києві.

“Поширення інформації про зміну тарифу на електроенергію для населення є свідомим фейком і частиною інформаційних атак ворога. Ціни для населення залишаються незмінними відповідно до постанови Кабміну”, – зазначив генеральний директор YASNO Сергій Коваленко.

Водночас щонайменше до 31 березня 2023 року тарифи не переглядатимуть. Подальші плани уряд затвердить лише напередодні зазначеної дати.

Українці, як і раніше, платитимуть 1,44 грн/кВт*год за весь спожитий обсяг до 250 кВт*год на місяць і 1,68 грн за кВт*год у разі споживання понад 250 кВт*год.

Водночас ціни для бізнесу можуть коливатися залежно від зміни розміру їхніх складових.

Ціни для малих непобутових споживачів (електроустановки яких під’єднані до мереж з договірною потужністю до 50 кВт) формуються відповідно до методики НКРЕКП.

Така ціна містить: вартість купівлі електроенергії на ринках плюс тариф на послуги оператора системи розподілу, плюс тариф на послуги оператора системи передавання, плюс тариф постачальника універсальної послуги.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading...