Опубліковано: 23 Грудня, 2022. Переглядів: 222


Загроза нового наступу Росії: генсек НАТО окреслив плани Путіна

Заяви Кремля про нібито готовність до переговорів щодо закінчення війни проти України не відповідають реальним його бажанням.

Переговори є лише намаганням Росії виграти час на підготовку до нового наступу, який планує здійснити на Україну.

Таку думку висловив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг для Financial Times.

Генсек НАТО нагадав, що Росія за останні місяці мобілізувала близько 200 тис. нових військовослужбовців. При цьому Кремль намагається домовитись про постачання зброї та боєприпасів з іншими авторитарними державами, насамперед з Іраном.

Тож розмови про переговори потрібні Москві для того, щоб отримати перепочинок.

“Росія сподівається заморозити війну, щоб мати час перегрупувати, переозброїти сили та спробувати поновити наступ. Президент Володимир Зеленський пропонував РФ почати відводити війська перед Різдвом як перший крок до завершення конфлікту, але Москва різко відкинула цю пропозицію. почав війну…Зараз немає ознак, що він (президент Росії Володимир Путін. – Gazeta.ua) справді хоче миру”, – зауважив Столтенберг.

Він підкреслив, що практично всі війни зрештою завершуються переговорами. Україна вустами Зеленського свою “формулу миру” вже озвучила.

Генсек НАТО наголосив, що Захід має підтримувати Україну до повної перемоги, адже якщо агресор візьме гору – це загрожує безпеці всього світу.

“Те, що відбувається за столом переговорів, нерозривно пов’язане з тим, що відбувається на полі бою. Ми маємо продовжувати підтримувати Україну, щоб вона могла втриматися як суверенна, незалежна європейська держава. Якщо Путін візьме гору в Україні, це буде сигналом для Росії та інших авторитарних режимів, що вони можуть отримати бажане силою. Це буде катастрофою для України. І це також зробить увесь світ більш небезпечним і всіх нас – більш вразливими. Тож у наших власних безпекових інтересах – зберігати підтримку для України цієї зими, і стільки, скільки буде потрібно”, – пояснив Столтенберг.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading...