Опубліковано: 13 Грудня, 2022. Переглядів: 388


У мобільних операторів вже інші правила: скільки українці платять за зв’язок під час війни

Коли в Україні розпочалася війна, найбільші мобільні оператори країни скасували оплату за деякі послуги. Це дозволило українцям деякий час практично безкоштовно телефонувати своїм рідним та близьким у розпал війни. Та чи змінилася ціна звичайних тарифів на мобільний зв’язок зараз? Що пропонують популярні мережі Kyivstar, Vodafone і lifecell своїм клієнтам розповідає видання РБК-Україна.

Vodafone

Цей оператор збільшив вартість своїх послуг кілька місяців тому. Наприклад:

  • тариф SuperNet Start подорожчав зі 125 грн до 145 грн,
  • тариф Joice – зі 120 до 135 грн.

В середньому тарифи зросли на 15-40 гривень, але абонентам при цьому запропонували більші обсяги послуг у кожному пакеті: більше гігабайт в інтернеті та дзвінків по Україні.

Про подальше подорожчання тарифів у компанії наразі не повідомляють.

Kyivstar

У цій мережі змінили умови архівних тарифних планів, запроваджених понад два роки тому. Як зазначають у компанії, цими тарифними планами користуються близько 20% абонентів, які після подорожчання послуг почали отримувати в рахунок абонплати більше мегабайтів трафіку і хвилин дзвінків.

“Для переважної більшості абонентів умови тарифів не зміняться”, — розповіли у компанії у “Київстар”.

Там також повідомили, що починаючи з 24 лютого абоненти отримали безоплатних послуг і бонусів на суму понад 570 млн грн. Крім того, безкоштовно користуватися мобільним зв’язком наразі досі можуть українці на звільнених територіях, а літні абоненти й громадяни з обмеженими фізичними можливостями й надалі можуть використовувати спеціальні тарифи.

lifecell

Оператор цього року вже підвищував ціну деяких тарифів. Зокрема, влітку вартість тарифу “Смарт Лайф 2020” зросла зі 150 до 180 гривень.

Водночас наразі у компанії стверджують, що найближчим часом подорожчань послуг не планується. Втім визнають, що вартість послуг зросте з часом через війну.

“Вартість обладнання та техніки для ремонту підвищується зі зростанням курсу валют, адже всі виробники та постачальники телеком-обладнання – іноземні компанії. Також здорожчала логістика та паливо для доставки, виїздів на ремонти та заправки генераторів”, — розповіли у lifecell.

Що буде зі зв’язком у разі блекауту

Енергетика України й досі перебуває у небезпеці через спроби Росії вивести із ладу критичну інфраструктуру нашої країни. Якщо ворогові це вдасться, в Україні може статися блекаут: зникне електроенергія, опалення та водопостачання. На відновлення спеціалістам знадобиться деякий час.

Тож у разі повної відсутності електроенергії мобільні оператори мають забезпечити зв’язок своїм абонентом протягом трьох діб. Такий же термін працюватимуть п’ять радіокомпаній та національний телемарафон, надалі ситуація залежатиме від доставки палива.

“Телебачення та радіо працюватимуть, у нас працюють середні хвилі, “Українське радіо”, працює радіо у FM-діапазоні, де можна почути найнеобхіднішу інформацію”, – зазначив голова Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України Юрій Щиголь.

Також він порадив українцям придбати радіоприймачі на батарейках, тому що можливість повного зникнення мобільного зв’язку існує. Наразі у країні працюють 82% базових станцій. Після масованого ракетного удару по Україні перестали працювати близько 45% базових станцій мобільного зв’язку.

“Проблема в тому, що не можна під кожну базову станцію розмістити генератор. Коли зникає світло, всі з Wi-Fi мереж переходять на базову станцію і вона працює півгодини, замість двох передбачених”, – пояснив експерт.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading...