У столиці Австрії журналісти також помітили оголошеного в розшук заступника міністра юстиції Дениса Чернишова, головного редактора проросійського сайту “Страна.юа” Ігоря Гужву, сина колишнього спікера Володимира Литвина та скандального соратника експрезидента Леоніда Кучми Олександра Волкова.
За кордоном перебувають багато колишніх українських чиновників і бізнесменів, які виїхали після початку війни або ще раніше, коли щодо них були ініційовані кримінальні провадження. Про це повідомляється у журналістському розслідуванні “Української правди”.
Журналісти помітили у Відні оголошеного у розшук Дениса Чернишова, який з 2016 по 2019 рр. був заступником міністра юстиції та тривалий час працював у державному “Укргазбанку”. Наразі Чернишов, а також інші посадові особи, зокрема Кирило Шевченко (колишній керівник Національного банку України), підозрюються Національним антикорупційним бюро у розтраті 200 млн гривень.
За спостереженнями журналістів, колишній керівник Нацбанку багато часу проводить вдома.
У мережі можна знайти компанію, якій належить пентхаус у будинку Шевченка.
Одна з особливостей будинку полягає в тому, що на першому поверсі є спа-салон та фітнес-центр. Насамперед у цьому будинку жив заможний віденський клас.
ЗМІ опублікували фото Шевченка з фігурантом розслідування НАБУ, колишнім депутатом від партії “Блок Петра Порошенка” Олександром Грановським.
У Відні можна зустріти й інших українських політиків та впливових громадян, які перебувають у розшуку.
Аграрного мільйонера Олега Бахматюка, який перебуває в розшуку ще з 2019 року, підозрюють у присвоєнні 1,2 млрд гривень стабілізаційного кредиту, наданого Нацбанком.
Журналістам також вдалося зустріти Бахматюка в компанії головного редактора проросійського сайту “Країна.юа” Ігоря Гужви, який втік за кордон у 2017 році. З серпня 2021 року і Гужва, і сайт перебувають під санкціями РНБО.
Бахматюк та Гужва провели зустріч у п’ятизірковому готелі Kempinski.
У передмісті Відня є котеджне містечко, офіційними власниками якого вважаються діти Олега Бахматюка. Батько подарував їм свій будинок у 2016 році після того, як щодо нього було розпочато розслідування.
Журналісти також помітили у Відні Ігоря Воронова, українського бізнесмена та колекціонера. Він проводив зустріч з колишнім представником “Блоку Петра Порошенка”.
Новий Mercedes S-класу вартістю понад 100 тисяч доларів з українськими номерними знаками, який належить народному депутату від “Блоку Петра Порошенка” Дмитру Андрієвському.
Воронов у Відні проводить зустріч з іншими громадянами України, які також під час дії воєнного стану якось опинились у Відні.
Журналісти також зустріли біля готелю Артура Чечоткіна, зятя лідера партії “Батьківщина” Юлії Тимошенко. За інформацією “УП”, дочка Тимошенко зараз з сім’єю проживає в Дубаї.
Перед масштабним російським вторгненням у Дубаї близько місяця провела сама Юлія Володимирівна.
А нещодавно Тимошенко й сама завітала до австрійської столиці.
Журналісти також бачили брата відомого українського бізнесмена Бориса Кауфмана, який входить до топ 50 найзаможніших громадян України Максима Кауфмана.
Журналісти також зустріли голову правління “Київміськбуду” Ігоря Кушніра.
Було помічено автомобіль депутата забороненої ОПЗЖ Ігоря Абрамовича та автомобіль, зареєстрований на батька колишнього депутата від “БПП” Сергія Березенка.
Володимир Вільчинський, який очолював за президентства Януковича один з відділів економічної контррозвідки.
“Мерседес”, зареєстрований на фармацевтичній фірмі “Дарниця”. На фото — сестра власника фірми та колишнього депутата “БПП” Гліба Загорія з чоловіком Дмитром Огнєвим.
На “Мерседесі” 2021 року випуску у віденський готель Hyatt приїжджав колишній керівник Миколаївського управління боротьби з організованою злочинністю МВС та колишній керівник департаменту безпеки “Нафтогазу” Володимир Лупащенко.
Один з найближчих соратників експрезидента Леоніда Кучми Олександр Волков.
Range Rover, зареєстрований на компанію сина колишнього речника ВР Володимира Литвина Івана. На ньому привозять дітей до школи Amadeus.
Литвин одружений з дочкою нардепа Андрія Деркача, звинуваченого в держзраді.
За спостереженнями журналістів, у Відні неможливо проїхати будь-якою вулицею і не помітити хоча б один автомобіль преміумкласу з українськими номерами.