Право постійного користування на земельні ділянки площею 2062,2 га у Королівській територіальній громаді припинено згідно з рішенням сесії. Такий документ оприлюднений на офіційному сайті селищної ради 12.09.2022. Рішення ухвалили на підставі заяви директора ВАТ «АГРОПРОМИСЛОВА ГРУПА» ЗАКАРПАТСЬКИЙ САД» Владислава Мотринця.
Про це пише Перший кабельний.
Мова йде про Колишній радгосп-завод імені Шевченка на Виноградівщині, який об’єднував одразу кілька населених пунктів теперішньої Королівської громади: Королево, Веряцю, Горбки, Новоселицю, Хижу і Черну.
З початком незалежності радгосп-завод перетворили у сільськогосподарське відкрите акціонерне товариство імені Шевченка, а потім у відкрите акціонерне товариство Агропромислову Групу «Закарпатський сад». А в 2020 році у 41 контурі Королівської селищної ради з’явився новий тепличний комплекс. Збудували його, керуючись Державним актом на право постійного користування землею, виданим радгоспу-заводу імені Шевченка Виноградівською районною радою у 1997 році.
Один із акціонерів «Закарпатського саду» Павло Дробишев, котрий називає себе власником теплиць, вважає такі дії цілком законними. Посилається акціонер на Державний акт; ухвалу Львівського апеляційного суду від 2006 року, яка підтверджує постанову Господарського суду Закарпатської області і скасовує рішення Виноградівської РДА, а також наказ Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області від кінця 2020 року.
Саме цей псевдо-акціонер із десятком кримінальних справ, який замішаний у десятках афер Павло Дробишев і організував вищевказану масштабну земельну аферу, тим самим намагався обібрати закарпатських селян, майже привласнивши половину Виноградівщини. Чоловік буквально відібрав у місцевих більше 2 тисяч гектарів землі. Ситуація неабияк обурила місцевих, які мають всі правовстановлюючі документи. Саме тоді пан Дробишев вдався до підступного рейдерського захоплення, погрожуючи місцевим власникам ділянок.Тепличний комплекс зводили саме місцеві жителі, які спочатку пообіцяли добре підзаробити, а опісля замість зароблених коштів отримали погрози про в’язницю від Павла Дробишева. За інформацією, отриманою нашою знімальною групою від місцевого Івана, пан Дробишев не виплатив за роботу ні копійки.
Такі погрози зі сторони Дробишева навіть не викликають здивування, позаяк він замішаний у не одній кримінальній справі. За інформацією із електронного сервісу Опендатабот, Павло Дробишев числиться у 21 судовому провадженні. Відтак, його підозрюють у легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, у справі про банкрутство і саме «Закарпатського Саду», у крадіжці та навіть у декількох адміністративних провадженнях, під час яких керував автомобілем у стані алкогольного та наркотичного сп’яніння.
Утім, яке взагалі законне відношення до земель «ЗАКАРПАТСЬКОГО САДУ» має Дробишев незрозуміло, позаяк згідно з офіційними даними це підприємство має одного директора – Владислава Мотринця. За його словами – він донедавна був єдиним працівником на підприємстві, втім заробітну плату не отримував два роки. Все через відсутність будь-якої діяльності товариства за останні роки, що підтверджується банківськими виписками та фінансовою звітністю Товариства. Відношення до парникового комплексу, каже пан Владислав також немає.
Наша редакція надіслала інформаційний запит до державної податкової інспекції Закарпаття та отримала відповідь, згідно з якою з 1 січня 2020 року і до нині інформація щодо найманих працівників на підприємстві «Закарпатський Сад» не надходила. Тобто офіційно тут ніхто не працевлаштований.
Натомість у Королівській селищній раді підтверджують, що саме у їх власності перебуває земельна ділянка площею 2062, 2 га., постійне користування якою свого часу здійснювала Агропромислова Група «ЗАКАРПАТСЬКИЙ САД». Втім, із 2008 р. ця юридична особа не здійснювала сплати за землю і фактично до бюджету селищної ради не було жодних надходжень. У зв’язку з систематичною несплатою плати за землю, рішенням Королівської селищної ради в грудні 2021 р. було припинено право постійного користування земельною ділянкою площею 2062, 2 га. А у вересні до селищної ради звернувся Владислав Мотринець, директор «ЗАКАРПАТСЬКОГО САДУ» із заявою про добровільну відмову від права постійного користування земельною ділянкою.
У земельній афері фігурує ще одна відома особа, поплічниця Дробишева – Дар’я Новгородкіна. За її словами, вона є директором компанії «Агро глорі тайм», яка і володіє тепличним комплексом. Натомість за інформацією, отриманою від Королівської селищної ради, Дар’я Новгородкіна не надала жодного доказу правомірності використання земельної ділянки, облаштування теплицями та котлами, згоду на встановлення чого мала дати селищна рада.
Особи, які там працюють, офіційно не оформлені, жодних податків Товариство не сплачує. У реєстрах юридичних осіб Новгородкіна, як член органу управління ВАТ «АПГ «ЗАКАРПАТСЬКИЙ САД», не значиться і його акціонером не являється.
Натомість, у агропромисловій групі «AgroGloryTime» інвестиції у тепличний комплекс здійснюють через токен AGTI. Втім, за словами директора “Закарпатського Саду” Владислава Мотринця, його компанія до цього токену немає жодного відношення.
Тому пан Владислав вважає, той хто купує токен від неіснуючої компанії Дробишева та Новгородкіної, стає жертвою шахраїв, які до цих земель не мають жодного відношення. До того ж, співзасновниця «AgroGloryTime» Дар’я Новгородкіна та її батько Віктор Новгородкін – відомі в соцмережах любителі «російського світу».
Довідково: Сайт AgroGloryTime розміщений на російському домені, у реєстратора reg.ru, через «прокладку» у вигляді сервісу cloudflare. Реклама агро-токена активно крутилася в російських телеграм-каналах – а значить, компанія переводила оплату фіз- та юрособам країни-агресора, що прямо порушує законодавство України. Отже, купуючи «огірковий» токен, ви ризикуєте не тільки втратити гроші, а й виявитися співучасником протизаконної діяльності.
Натомість, стало відомо, що Дробишев подав в суд і хоче скасувати рішення сесії Королівської селищної ради, на якій було повернуто в громаду незаконно відібрану землю жителів. В свою чергу, жителі Королева обурені і готова всією ОТГ відвідувати суди і доводити, що аферистам не вдасться знову, вже за допомогою корумпованих судів, вкрасти від них земельні паї. За словами голови Королівської ОТГ, Голова Господарського суду Закарпаття Оксана Ремецькі стала на сторону афериста Дробишева і винесла ухвалу, навіть не пересвідчившись у достовірності доказів та пред’явленого позову.
На підставі ухвали суду, громаді заборонили використовувати свою земельну ділянку, отримувати плату за землю. Яким чином, суд міг винести це рішення та безпосередньо втрутитись у права селищної ради буде уже розбиратись Вища рада правосуддя.
А тим часом, у Королівській селищній раді підтвердили, що Дробишев не з’являвся на території громади з початку війни.
За інформацією, отриманою із власних джерел, Павло Дробишев втік від мобілізації, незаконно перетнув кордон навесні 2022 року, тим самим вчинивши ще один черговий кримінальний злочин. Опісля, оформив посвідчення біженця у Ліхтенштейні, а 07. 09. 2022 банк надав підтвердження про відкриття рахунку в чеському банку «CSOB».
Таким чином, перебуваючи за кордоном, він продовжує збирати кошти з криптовалютної аферної піраміди та у соцмережах хизуватися у нелегкий воєнний час новеньким «Ролс Ройсом» вартістю у 700 тисяч доларів США, очевидно придбаним шляхом махінацій.
Тож громада Королева не дасть таким аферистам панувати на їх землі і робитиме все можливе і неможливе, аби Дробишев залишився ні з чим. Сподіваються, що правоохоронці та працівники Управління служби безпеки України нарешті займуться Дробишевим і Новгородкіною, місцевих так званих «Боні і Клайдом», та приймуть міри, передбачені законом.
Варто ще додати, Павло Дробишев із 2006 року є директором компанії, яка тісно пов’язана із країною-агресором. Мова йде про товариство із обмеженою відповідальністю “ІТЦ”, яким і керує Дробишев. Разом із ним ще один засновник цієї компанії – Товариство із обмеженою відповідальністю “Мегаполіс”, яке знаходиться за адресою: Московська область, м. Подольськ, вулиця Комсомольська, 1.